1 (دەستکاری کراوە: LaNa 2000 2011-09-18 21:08:29)

بابه‌ت: به‌ژداربه‌ ته‌وه‌ره‌یه‌ک له‌سر خۆکوشتن به‌هه‌موجۆره‌کانیه‌وه‌

[size=16]سڵاو هاوریان دووباره‌ گه‌رامه‌وه‌ لاتان ته‌وه‌ره‌ی ئه‌م جاره‌م تایبه‌ته‌ به‌خۆکوشتن یان خۆسوتاندن خۆخنکاندن بابه‌تی مردن به‌عه‌نقسه‌ت تۆیه‌ک وه‌ک خوینه‌ریک وه‌ک مرۆڤیک وه‌ک ویژدان وه‌ک ئیمان چۆن ده‌روانیته‌
ئه‌وجۆره‌ فکرو بیرو بۆچونانه‌ ئایه‌ سه‌بب چیه‌ بۆهه‌ر ده‌بیت خۆت بی ئیمان بکه‌یت خۆتان ده‌زانن له‌قورعاندا باس کراوه‌ خۆکوشتن حه‌رامه‌ به‌هه‌رجۆریک بیت ئیتر کی هه‌یه‌ ئه‌وه‌نده‌ چاوی قایم بیت خۆی ده‌کوژیت وه‌ تاراده‌یه‌کی زۆریش به‌ربلاوه‌ له‌م سه‌رده‌مه‌ی ئیستاماندا له‌کۆنه‌وه‌ هه‌تائیستاش ئه‌ودیار ده‌یه‌ به‌رده‌وامه‌
ئایه‌ تۆ هه‌لوسیستت چیه‌ بۆئه‌وروداوانه‌ به‌سه‌دان رووداوی جۆراو جۆر ده‌بیستین وه‌خته‌ بمرین له‌خه‌فه‌تا
[/size]

تکایه‌ به‌ژداربن رای خۆتان بلین وه‌ک هاوری یه‌ک نه‌سیحه‌تی تۆچیه‌ بۆئه‌وانه‌ی ئه‌وجۆره‌ کارانه‌ده‌که‌ن هه‌ولویستت چیه‌ کاتیک ده‌بیستی باوه‌ژنیک مندالیکی کورشت یان کچیک خۆی سوتاند به‌هۆی دانه‌مه‌زاراندنیه‌وه‌ کوریک خنکینرا یان خۆی کوشت خۆی خنکان ژنیک په‌ره‌میزی به‌خۆی نایان ته‌به‌ به‌نزین نه‌وتی کرد به‌خۆیدا مندالیکی 9سالان خۆی خنکان به‌هۆی خراپی باوه‌ژنه‌وه‌ باوکانه‌ی ژن له‌سه‌ر ژن ده‌ی هینن گوی ناده‌ن به‌جه‌رگه‌کانیان چیان به‌سه‌رهیت په‌روه‌رده‌ی سه‌قه‌ت خۆکوشتن به‌هه‌مو جۆره‌کانیه‌وه‌ بت کوژن بیان کوژیت ئاوا باسی بکه‌ هه‌لویستی
تۆچیه‌ چی بکریت تاکو ئه‌ودیارده‌یه‌ نه‌مینیت

ئاماده‌کردنی
لانه‌
سلیمانی

[center][size=24]خوزكة شاريك له غه م دروست بكرايه ،من سه رۆكی ده بووم
فرمێسكی چاو به پاره بوايه ،من مليۆنير ده‌ بووم
[/size][/center]

2

وه‌ڵام: به‌ژداربه‌ ته‌وه‌ره‌یه‌ک له‌سر خۆکوشتن به‌هه‌موجۆره‌کانیه‌وه‌

[size=20]ووشه‌ی مردن هه‌ر کاتێک مرۆڤ گوێبیستی ده‌بێتته‌زوو یه‌ک به‌ گیانی دادێت هه‌تا
ئه‌گه‌ر مرۆڤێکی باوه‌رداریش بێت چونکه‌ هه‌موو که‌سێک پێویسته‌ ئازاره‌کانی ناو قه‌بری له‌بیر
بێت تاوه‌کو له‌ترسی ئه‌م ئازاره‌ چاکه‌ بۆخۆی زیاد بکات تا ببێته‌ شافاعه‌تێک و ناو گۆری پێ رووناک
بکرێته‌وه‌ ....

مرۆڤ زۆر جار ده‌گاته‌ ئه‌و په‌ری بێ ئومێدی که‌ به‌ جۆرێک ده‌ستی ده‌گاته‌ گیانی خۆشی
به‌ڵام ئایه‌ ده‌بێت مرۆڤ هێنده‌ بێ هیز و ده‌سه‌ڵات خۆی بێته‌ پێش چاو له‌ دونیایه‌ک که‌ خۆشی
وناخۆشیه‌کانی شتێکی کاتیه‌و تاقیکردنه‌وه‌یه‌کی خوایه‌ ...ئایه‌ له‌ پێناو چه‌ند ساڵێکی ناخۆشی ته‌مه‌ن
هه‌ر دوو دونیا له‌ خۆمان ته‌نگ و تاریک بکه‌ین ؟؟؟

من زۆر پێم سه‌یره‌ و ئه‌سڵه‌ن ناچێته‌ عه‌قڵیشمه‌وه‌ که‌ بڵێن کچێک له‌به‌ر ته‌عیانت خۆی سوتاندوه‌
ئاخر گریمان حکومه‌ته‌که‌مان که‌مته‌رخه‌م بووه‌ ئایه‌ هێنده‌ دێنێت تۆ خۆت بکوژی ده‌بێت پێشتر ئه‌وه‌ت له‌یاد
بێت که‌ تۆ ژیانی خۆت ده‌که‌یته‌ قوربانی و به‌ر نه‌عله‌تی خوا ده‌که‌ویت وه‌ هه‌ر دوو رۆژێک ئه‌گه‌ر ناوت هه‌بێت
پاشان که‌س تۆشی له‌یاد نامێنێت و تۆش هه‌تا هه‌تایه‌ به‌سوتاوی ده‌مێنیته‌وه‌ و هه‌موو رۆژێک هه‌مان ئازار ده‌بینیه‌وه‌ ..

من و تۆ و هه‌موو که‌سێک نائومێد بووینه‌ له‌ژیان ره‌نگه‌ من چاوه‌ری شتێک بووبم باشان پێچه‌وانه‌ی حه‌زی من
شته‌که‌ گوزه‌راوه‌ ،، ره‌نگه‌ که‌سانی خۆشه‌ویست له‌ده‌ست بده‌ین و له‌ناخه‌وه‌ گریان و دڵێکی بریندارمان هه‌بێت
به‌ڵام ده‌بێت ئه‌وه‌مان له‌ بیر بێت که‌ سونه‌تی ژیان هه‌ر وا بووه‌ تۆ که‌ خودایه‌ک ده‌په‌رستی ده‌بێت هه‌میشه‌
باوه‌رت به‌و ووته‌ هه‌بێت که‌ ده‌ڵێت ئه‌و خوایه‌ی خه‌می دوێنێ له‌سه‌ر لابردی و خه‌می ئه‌مرۆش لاده‌دات ...

ئێمه‌ که‌سی خۆشه‌ویستمان له‌ده‌ست داوه‌ و ساڵانێک چاوه‌کانمان پڕبووه‌ له‌ گریان و پاشان سه‌بر سه‌بر خه‌مه‌کان
که‌متر بوونه‌ته‌وه‌ و ژیان گه‌راوه‌ته‌وه‌ سروشتی خۆی بۆیه‌ زۆر پێویسته‌ باوه‌رمان به‌ قه‌زاو قه‌ده‌ر هه‌بێت و
خۆشی و ناخۆشیه‌کانیش کاتین با ژیانێک بژین قیامه‌تی پێ روون بکه‌ینه‌وه‌ و نه‌ک قیامه‌تیشمان له‌م ژیانه‌ تاڵ تر بێت ..

ده‌ست خۆشیت لێ ده‌که‌م لانه‌ خان ته‌وه‌ره‌یه‌کی زۆر باشت ورژاندوه‌ بۆ باس کردن
هیوای به‌رده‌وام بونت بۆ ده‌خوازمم هه‌ر بژیت ...
[/size]

[center]http://www.kurdupload.com/images/fvJy1351717557/lklk.jpg
نازانم بۆ قسه یكم بۆ وتن نییه  هیچ ناڵێم .....ته نیا یه ك شت نه بێ
ئه ڵێم خودایه هه رگیز جێم مه هێڵه من هه میشه موحتاجی تۆم ..
[/center]

3

ده‌ست خۆش
من به‌کورتی ولام ده‌ده‌مه‌وه‌

هیچ شتێک شایه‌نی خۆکوشتن نیه‌
نه‌ بێ کاری نه‌ دامه‌زراندن نه‌ نه‌بونی
ئێمه‌ به‌شێوه‌یه‌کی کاتی له‌ سه‌ر زه‌وین
ده‌بێت شوکری خوا بکه‌ین به‌هه‌بوون و نه‌بون
چونکه‌ خۆکوشتن نه‌هی لێ کروه‌ له‌لایه‌ن خوای گه‌وره‌

.

.

.
[size=24]facebook[/size]

4

زۆر سوپاس یاس گیان منیش هه‌مان ره‌ئی به‌ریزتم هه‌یه‌ هه‌مووشه‌کانت جوانه‌ پراوپری خۆیه‌تی ده‌ستت خۆشبیت ژیان به‌رده‌وامه‌ به‌کاتی ئیتر بۆکاتی خۆتان ده‌خه‌نه‌ ژیر گل بی ئاگای ئیمه‌ بی هۆدروست نه‌بوین بۆئه‌رکو کاروفرمان دروست بوین تاله‌دنیادا کاروکردارمان چاک بیت به‌ریگای پیاوچاکاندا هه‌نگاو بنینه‌وه‌ نه‌ک خۆکوژی شه‌روئاژاوه‌ ده‌یت شکور بین به‌وپیشهاتانه‌ی دیته‌ ریگامان سه‌بروئاراممان هه‌بیت دوباره‌ده‌ستی تۆو کاک رزگاریش خۆشبیت به‌هیوای به‌ژداری هه‌موهاوری یان هیچ شتیک به‌مردن خۆکوشتن حل نابیت نه‌شبوه‌:|

[center][size=24]خوزكة شاريك له غه م دروست بكرايه ،من سه رۆكی ده بووم
فرمێسكی چاو به پاره بوايه ،من مليۆنير ده‌ بووم
[/size][/center]

5

[size=16]هه‌رچه‌ند جۆری خۆکوشتنه‌کان جیایه‌ به‌لام هه‌مووی ئه‌گه‌ڕێته‌وه‌ بۆ بێ هیوابونێکی ته‌واو له‌م ژیان و وڵاته‌ به‌ڵام به‌بڕوای من ئه‌مه‌ش نابێت بگاته‌ ئه‌و راده‌یه‌ی که‌ که‌سێک کۆتایی به‌ژیانی خۆی بێنێت و قاتل بێت به‌ ڕۆحی خۆی خوا په‌نامان بدات ، ئه‌بێت هیوای هه‌بێت بۆ ژیان و ئومێدی به‌ داهاتوو هه‌بێت هه‌وڵبدات بۆ ئه‌و شته‌ی که‌ به‌ده‌ستی نه‌هێناوه‌ یان ڕێگری هه‌یه‌ له‌ به‌ده‌ست هێنانیدا تا ئه‌و به‌ربه‌ستانه‌ نه‌هێڵێت جا هه‌رشتێک بێت و به‌‌ هه‌ر شێوه‌یه‌ک بێت ، ئه‌مه‌ی زۆر باشتره‌ وه‌ک له‌وه‌ی وا به‌ ئاسانی خۆی ته‌سلیمی ژیان بکات و ته‌نها شتێک که‌ بیری لێبکاته‌وه‌ خۆ کوشتن بێت!!!!
ده‌ستیش خۆش بابه‌تێکی جوانه‌....[/size]

http://www.kurdupload.com/images/y4Lf951392892665/sss.jpg