43

وه‌ڵام: پایزی خه‌م ( ANGEL ) خان دانیشتوه‌ له‌سه‌ر كورسی ئیعتراف ( پرسیاری لێبكه‌ن ) ؟؟

زۆر به‌خێر بێت به‌ڕێز پایزی خه‌م خۆش حاڵم به‌ مێوانداریت به‌ڕێزم پێم خۆشه‌ وه‌ک
هاوڕیانی تر منیش به‌چه‌ند پریارێک به‌ژداری له‌م مه‌ێوانه‌ به‌ڕێزه‌ بکه‌م.

1-تو رةئت جية لةسةر فرة زنى?

2-جى بةو كةسانة دةليت كة زنيانهيناوة بير لة زنى دووةم دةكةنةوة?

3-ئايا ناز ناوى بايزى خةم لة جيةوة بؤت هاتوة ؟

4- خؤشترين شوين تا ئيستا سةردانت كر دبيت كام شوين بووة ؟

له‌گه‌ڵ ڕێزم بۆ به‌ڕێتان دووباره‌ به‌خێراتنت ده‌که‌م

http://kurdup.com/up/uploads/picture/241e5e9f6e.jpg
[size=24]مااصعب ان تبکي بلا دموع...وما اضعب ان تذهب بلا رجوع..وما اضعب ان تشعر بالضیق..وکأن المکان من حولک یضیق[/size]:(:(

44

وه‌ڵام: پایزی خه‌م ( ANGEL ) خان دانیشتوه‌ له‌سه‌ر كورسی ئیعتراف ( پرسیاری لێبكه‌ن ) ؟؟

ليدوان نووسی:

[size=24]خاتوونى بةريز هاتمةوة هةنديك برسيارت لئ ئةكةم ئةكةر بة ئةرك نةبيت .....

1. رائيت جية بة رامبةر بةو كةسانى كة هاوريتى لةكةل عشق تيكةل دةكةن ؟

2 . بؤ تا ئيستا وينةى خوت داناوة لة يانة ؟ ئايا خوت حةزى بئ ناكةيت يان لةبةر هؤى تر ؟

3 . خاتوون جون دةروانيتة دوا رؤزى يانةى سةرهةنك ؟

4 . ئةكةر كوليكت لا بيت بيشكةشى كئ دةكةيت ؟

5. رائيت بةرامبةر بةو ئةندامانة لة يانة ؟

كاك رةوشت هةوليرى ,, خاتوو سارا بةرازيلى ,,, كاك سيروان ,,, خاتوو بارانى شةو ,,, هةروةها بة خؤشم:D

زور داواى لئ بوردن دةكةم ئةكةر برسيارةكانم ببيتة هؤى بيزار بونت ....

جاريكى تر هيواى سةركةوتن بؤ توى زور بةريز [/size]

[size=24]زۆر سوپاس به‌پێچه‌وانه‌وه‌ دڵ خۆش ئه‌بم به‌ پرسیاره‌كانت

1-عه‌شق و هاورێیه‌تی دووشتی زۆر لیك جیاوازن هاورێیه‌تی باهایه‌كی زۆری خۆی هه‌یه‌ ئه‌گه‌ر ئێمه‌ بتوانیبن ریز له‌ هاورێیه‌تیه‌ بگرین به‌ پیرۆزی بیهێلینه‌وه‌ به‌لام زۆر به‌داخه‌وه‌ له‌م سه‌رده‌مه‌دا ناڵێم هه‌مووی سی به‌شی ته‌نها بۆ مه‌سله‌حه‌ت هاورێیه‌تی ئه‌كه‌ن

عه‌شق پیرۆز ترین ووشه‌یه‌ به‌ڵام زۆر كه‌س هه‌ن ووشه‌ی عه‌شقی یان ناشرین كردووه‌

2- له‌به‌ر ئه‌وه‌ وێنه‌ی خۆم دانه‌ناوه‌ چونكه‌ ته‌نها ئه‌ندامان یانه‌ نابێنن به‌ڵكو میوانان زباتر ئه‌ی بینن خۆش ئه‌زانی ئێمه‌ له‌كومه‌لگایه‌كی وا ئه‌ژین هێشتا نه‌گه‌یشتوینه‌ ئه‌م ئاسته‌ بتوانین به‌سه‌ر به‌ستی وێنه‌ی خۆمان دابنێن 3-

3-هه‌موو مان شه‌هاده‌ وه‌ر ده‌گرین هههههههههههه lolته‌خه‌رج ده‌كه‌ین

4-بێگومان خۆشه‌وبیسترین كه‌س

5-هه‌موویان ئه‌ندامی چالاك و به‌رێزو خۆشه‌ویستن

زۆر سوپاست ده‌كه‌م هیوای سه‌ركه‌وتن [/size]

http://www.orkutguys.com/comments/beautiful/images/beautiful.gif
ئێستاكه تۆ، له من ونى منيش له تۆ،دورو وونم!
پێوانه‌ى رێگاى نێوانمان چه‌ند بستێكه ،
نه خۆزگه‌م ده‌ستى پێده گات نه‌ده‌نگم ده‌گاته لات!

45 (دەستکاری کراوە: Paezi Xam 2009-10-30 18:30:38)

Karo.FC.B نووسی:

[size=24]سه‌ره‌تا زۆۆۆۆۆۆۆۆۆۆۆر به‌خێر بێت بۆ ژووری میوان داری دڵه‌ گیان منیش چه‌ند پرسیارت لیده‌كه‌م

1-بۆچی ئه‌وه‌نده‌ له‌كارو باری ناو ماڵ ته‌مبه‌ڵی هههههههههههههه:lol:

2-بۆچی ئه‌وه‌نده‌ حه‌ز ده‌كه‌ی بچیته‌ ماڵی دایكت:D

3-بۆچی رێگا به‌ هاوسه‌ره‌كه‌ت ناده‌ی ژنی دووه‌م بینێت big_smilelol

هههههههههههههههههههههههههه

دووباره‌و سێ باره‌ به‌خێی هاتنت ئه‌كه‌م دله‌ گیان [/size]

ز[size=24]ۆۆۆۆۆۆۆۆۆۆۆۆر سوپاس بۆتۆش گوڵه‌كه‌م

1-هاتا تۆش یارمه‌تیم بده‌یی  lol:P

2-له‌به‌ر ئه‌وه‌ كه‌من كچی دایك و باوكم تۆ له‌هیچ شوێنێك دیار نه‌بووی ههههههههههههههههه:lol:

3-وه‌ڵا ئه‌گه‌ر ئازای دێنی  ده‌بێت  بتكوژم neutraltongue[/size]

46

ليزان نووسی:

زۆر به‌خێر بێت به‌ڕێز پایزی خه‌م خۆش حاڵم به‌ مێوانداریت به‌ڕێزم پێم خۆشه‌ وه‌ک
هاوڕیانی تر منیش به‌چه‌ند پریارێک به‌ژداری له‌م مه‌ێوانه‌ به‌ڕێزه‌ بکه‌م.

1-تو رةئت جية لةسةر فرة زنى?

2-جى بةو كةسانة دةليت كة زنيانهيناوة بير لة زنى دووةم دةكةنةوة?

3-ئايا ناز ناوى بايزى خةم لة جيةوة بؤت هاتوة ؟

4- خؤشترين شوين تا ئيستا سةردانت كر دبيت كام شوين بووة ؟

له‌گه‌ڵ ڕێزم بۆ به‌ڕێتان دووباره‌ به‌خێراتنت ده‌که‌م

[size=24]
1-بێگومان هه‌ندێك پیاو هه‌ن كه‌ دووژن دێنن واده‌زانن دونیا هه‌موو هی وانه‌ له‌ناو كۆمه‌ڵگا گه‌وره‌ ئه‌بن به‌لام به‌ پێچه‌وانه‌وه‌ نازانن زۆر ترین كێشه‌ بۆ خۆیان دروست ئه‌كه‌ن هه‌روه‌ها ناتونن هاوسه‌نگی له‌نێوانیان بكات  وه‌ئه‌گه‌ر ژنه‌كه‌ ه‌مناڵی هه‌بێت و ته‌ندروستی باش بێت و واتا نه‌خۆشیه‌كی درێژخایه‌نی نه‌بێت ئه‌وا چی پێویست ئه‌كات كه‌وا ژنی دووه‌م بینیت به‌ مه‌رجیك پیاو هه‌قی خۆی هه‌یه‌ كه‌ژن بێنێت ئه‌گه‌ر ژنه‌كه‌ی نه‌زۆك بێت یاخۆد نه‌خۆشی دریژ خایه‌نی هه‌بێت

2-بیركردنه‌وه‌یه‌كی هه‌له‌یه‌  ئه‌گه‌ر به‌بی هیچ هۆیه‌ك بێت

3-له‌وه‌لامی پرسیاریك ئاماژه‌م پێكرد من سه‌ره‌تا ناوی ئه‌نجیل م هه‌لبژاردبوو به‌ڵام من وه‌رزی پایزم خۆش ده‌ویت
حه‌زم كرد ناوم بگورم بۆ گه‌لای پایز به‌ڵام كاك ئاسۆ وای دانا بوو منیش نه‌م گۆری چونكه‌ پێم جوان بوو

4-سه‌ردانی زۆر شوێنم كردووه‌ به‌ڵام هه‌ولێر خۆشترین شوێنه‌

زۆۆۆۆۆۆۆۆۆر سوپاس بۆتۆی ئازیز بۆ پرسیاری تریش ئاماده‌م [/size]

47

[size=16]سه‌ره‌تا به‌خێرهاتنت ده‌كه‌ین بۆ سه‌ر كورسی ئیعتراف، هیوادارم پرسیاره‌كانی ئه‌ندامان ماندوویان نه‌كردبی.
وه‌ك له‌وه‌ڵامی پرسیارێكا نوسیوته‌ با ئه‌ندامی دوای من كارزانی هاوسه‌رت بێ، بۆیه‌ لێره‌وه‌ به‌ ڕیكخه‌رانی ئه‌م به‌شه‌ كاك ئاسۆ و Everything ده‌ڵێم كه‌ ئه‌و دابنێن.

1- تا چه‌ند هاوسه‌ره‌كه‌ت پاراستووه‌؟
2- ئامانجت له‌ زیاتر ژیان، چیه‌‌؟
4- ئامۆژگاریت بۆ من چیه‌؟
5- ڕۆژانه‌ تا چه‌ند Ysm21 كاتت ده‌گرێ؟ smile
6- لێره‌وه‌ ده‌ته‌وێ چی به‌هاوسه‌ره‌كه‌ت بڵێی؟
7- پێناسه‌ی ئه‌وه‌ بكه‌: یه‌كه‌م خۆشه‌ویستی؟
8- تا چه‌ند پابه‌ندی به‌ ئه‌ركه‌كانی ئایینه‌وه‌؟[/size]

48

[size=16]سلاو هاتمه وه بۆ پرسیاریكی تر

بۆجی ئه گه ر هاوسه ره كه ت خیزانی دوه م بیك بینیت تۆ ئه ی كوزی له هه مان كات دا ۆ نیوه ی زیانت بۆ ده وه مه نیوه كه یتریشت له وانه یه كاری مالوه وه خه وبیت یان ئه نته ر نیت بیت كه جی هاوسه ره كه ت زۆر له بینینیتۆ بی به شه ؟

2- بۆجی ئه گه ر بیاو بجیته ناو زیانی هاوسه ری دووه  تاوانه ئه گه ر هاتو خیزانه كه ی نه خۆشیش نه بیت ئه ی خوای گه وره جوار زنی حه لال نه كردوه خۆ مه رجیشی دانه ناوه بۆ بیاو 4 زنی كه له سه ر بیاو حه لال كردوه بۆ ئه وی فره نی كه م بیته هاوری به ریز خۆ مه رج نیه ئیلا نه خۆش بیت

3-هیج بیرت له وه ه كردۆته وه له گه ل هاوسه ره كه ت سه ر دانی مالی ئه ندامان بكه یت  ئه گه ر هاتی مالی ئیمه یه كه م مال بیت بۆ هاتنت بۆ ئه وی ده سبیكی هه موو ماله كان بیت له خزمه تی تۆو هاوسه ره كه تینی بۆ میوانداری كردنتان

4-تۆ كه له راگه یاندن كار ئه كه یت به لای تۆ ئاسایی نیه ئه گه ر وینه ی خۆت دابنیت وابزانم ئه وانه ی رۆزنامه نوسن وینه ی خۆیان دا ئه نین

5-من ئه مه ویت زیانی هاوسه ر گیری دوه مم بیك بینم به لام مامۆستا بیت یان مۆزه ف بیت كجی ماله وه م ناویت تۆ ره ئیج جیه به رامبه ر به م ره ئیه ی من حه ز ئه كه م تۆش بۆ جونی خۆت بنوسی هاوسه ری دوه مم كجی مالان بیت یان مۆزه ف بیت به لات  تكایه یه ئه وی جوابی نه دده یته وه وه لامیكم بده ری كامه یان باشتره به لایه نی تۆوه [/size]

[email protected]  http://www.kurdup.com/uploads/17663de57c.gif  [email protected]
http://i2.tagstat.com/image03/3/f0da/00bE051s_3q.gif
بگه‌ڕێه‌وه‌ ئه‌ی تووڕه‌ی جوان  هه‌تا جوانتر بی له‌ جاران
http://i128.photobucket.com/albums/p179/snowrebel13/diveders/butterflies.gif

49

Sarhang Muhsin نووسی:

[size=16]سه‌ره‌تا به‌خێرهاتنت ده‌كه‌ین بۆ سه‌ر كورسی ئیعتراف، هیوادارم پرسیاره‌كانی ئه‌ندامان ماندوویان نه‌كردبی.
وه‌ك له‌وه‌ڵامی پرسیارێكا نوسیوته‌ با ئه‌ندامی دوای من كارزانی هاوسه‌رت بێ، بۆیه‌ لێره‌وه‌ به‌ ڕیكخه‌رانی ئه‌م به‌شه‌ كاك ئاسۆ و Everything ده‌ڵێم كه‌ ئه‌و دابنێن.

1- تا چه‌ند هاوسه‌ره‌كه‌ت پاراستووه‌؟
2- ئامانجت له‌ زیاتر ژیان، چیه‌‌؟
3- ئامۆژگاریت بۆ من چیه‌؟
4- ڕۆژانه‌ تا چه‌ند Ysm21 كاتت ده‌گرێ؟ smile
5- لێره‌وه‌ ده‌ته‌وێ چی به‌هاوسه‌ره‌كه‌ت بڵێی؟
6- پێناسه‌ی ئه‌وه‌ بكه‌: یه‌كه‌م خۆشه‌ویستی؟
7- تا چه‌ند پابه‌ندی به‌ ئه‌ركه‌كانی ئایینه‌وه‌؟[/size]

[size=24]زۆر سوپاس بۆتۆش كاك سه‌رهه‌نگ به‌ پێچه‌وانه‌وه‌ به‌ پرسیاری هاورێیان دڵ خۆش ئه‌بم

1-ببوره‌ له‌مه‌به‌ستی ئه‌م پرسیاره‌ نه‌گه‌یشتم ؟

2- تاكه‌ ئامانجی من ئه‌وه‌یه‌ كه‌بتوانم دورۆژێكی پرشنگ دار م هه‌بێت بۆ ئه‌وه‌ی زۆر ترین خزمه‌ت به‌ژنان و كچان  بكه‌م

3-هیوادارم به‌ووترین كات بتوانی ژیانی هاوسه‌ری پێك بهێنی  big_smile

4-بێگومان زۆر به‌ی كات له‌ناو یانه‌م هه‌روه‌ها له‌ ده‌وامیش به‌حوكمی ئه‌وی له‌سه‌ر نێتم ئه‌وا هه‌ر له‌ناو یانه‌م smile

5-بیر له‌ژن هینان مه‌كه‌وه‌ له‌به‌ر ئه‌وه‌ی ناهیلم هاهاهاهاهاها وه‌هه‌روه‌ها خۆشم ئه‌وێ

6-یه‌كه‌م خۆشه‌ویستی/به‌رای من ئه‌وه‌ی هه‌ر له‌دڵ بمێنێته‌وه‌ ئه‌وه‌ یه‌كه‌م خۆشه‌ویستیه‌ كه‌ بۆ هه‌تاهه‌تایه‌ له‌بیر ناكرێت

7-وه‌لا باشم عه‌یبم نیه‌

زۆر سوپاس كاك سه‌رهه‌نگ گیان هیوام سه‌ركه‌وتنته‌ له‌ژیان [/size]

50

ملازم حيدر نووسی:

بۆجی ئه گه ر هاوسه ره كه ت خیزانی دوه م بیك بینیت تۆ ئه ی كوزی له هه مان كات دا ۆ نیوه ی زیانت بۆ ده وه مه نیوه كه یتریشت له وانه یه كاری مالوه وه خه وبیت یان ئه نته ر نیت بیت كه جی هاوسه ره كه ت زۆر له بینینیتۆ بی به شه ؟

2- بۆجی ئه گه ر بیاو بجیته ناو زیانی هاوسه ری دووه  تاوانه ئه گه ر هاتو خیزانه كه ی نه خۆشیش نه بیت ئه ی خوای گه وره جوار زنی حه لال نه كردوه خۆ مه رجیشی دانه ناوه بۆ بیاو 4 زنی كه له سه ر بیاو حه لال كردوه بۆ ئه وی فره نی كه م بیته هاوری به ریز خۆ مه رج نیه ئیلا نه خۆش بیت

3-هیج بیرت له وه ه كردۆته وه له گه ل هاوسه ره كه ت سه ر دانی مالی ئه ندامان بكه یت  ئه گه ر هاتی مالی ئیمه یه كه م مال بیت بۆ هاتنت بۆ ئه وی ده سبیكی هه موو ماله كان بیت له خزمه تی تۆو هاوسه ره كه تینی بۆ میوانداری كردنتان

4-تۆ كه له راگه یاندن كار ئه كه یت به لای تۆ ئاسایی نیه ئه گه ر وینه ی خۆت دابنیت وابزانم ئه وانه ی رۆزنامه نوسن وینه ی خۆیان دا ئه نین

5-من ئه مه ویت زیانی هاوسه ر گیری دوه مم بیك بینم به لام مامۆستا بیت یان مۆزه ف بیت كجی ماله وه م ناویت تۆ ره ئیج جیه به رامبه ر به م ره ئیه ی من حه ز ئه كه م تۆش بۆ جونی خۆت بنوسی هاوسه ری دوه مم كجی مالان بیت یان مۆزه ف بیت به لات  تكایه یه ئه وی جوابی نه دده یته وه وه لامیكم بده ری كامه یان باشتره به لایه نی تۆوه [/size]

[size=24]به‌خێر بێته‌وه‌ حه‌ز ئه‌كه‌ی ده‌ ئه‌وه‌نده‌ی تر پرسیار بكه‌ زۆر خۆشحاڵ ئه‌بم

1- ئاخر ئه‌وه‌ هه‌قی هه‌موو ژنێكه‌ كه‌ رێگه‌ نه‌دات به‌ پیاوه‌كه‌ی تا ژنی دووه‌م بێنێت به بێ هیچ هۆكارێك هاهاها

2-باشه‌ ئه‌ی مادام دووژنت بۆ چیه‌ ؟ له‌به‌ر ئه‌وه‌ی ناتونن یه‌كسانی له‌نیوانیان دا بكه‌ن

3-زۆر سوپاس من زۆر حوز له‌هلورێیه‌تی ده‌كه‌م به‌ڵام كاك ملازم گیام به‌خوا له‌م سه‌رده‌مه‌د هاورییه‌ تیشم له‌به‌ر چاو كه‌وتووه‌ له‌به‌ر چه‌ن هاورێیه‌ك اشالله ئه‌گه‌ر ویستم ده‌بێت یه‌كه‌م كه‌س له‌مالی ئیوه‌ ده‌ست پێبكه‌م منیش خۆش حاڵ ئه‌بم

4-كاك ملازك بروابكه‌ تا ئێستا كه‌م وێنه‌م ده‌ر كه‌وتووه‌ له‌ رۆژنامه‌دا خۆ به‌لای من ئاسییه‌  ئیش تا ئیش فه‌رقی هه‌یه‌

5-مامۆستا بێت یان مۆزه‌ف كێشه‌ نیه‌ به‌ڵام ئه‌گه‌ر خیزانه‌كه‌ت رازی بێت هه‌ر چه‌نده‌ من له‌گه‌ڵ ره‌ئی تۆ نیم ملازم گیان هیوادارم لیم زویر نه‌بیت

سه‌ركه‌وتن بۆتۆی ئازیز [/size]

51 (دەستکاری کراوە: Paezi Xam 2009-11-02 18:32:16)

ملازم حيدر نووسی:

[size=24]به‌خێر بێته‌وه‌ حه‌ز ئه‌كه‌ی ده‌ ئه‌وه‌نده‌ی تر پرسیار بكه‌ زۆر خۆشحاڵ ئه‌بم

1- ئاخر ئه‌وه‌ هه‌قی هه‌موو ژنێكه‌ كه‌ رێگه‌ نه‌دات به‌ پیاوه‌كه‌ی تا ژنی دووه‌م بێنێت به بێ هیچ هۆكارێك هاهاها

2-باشه‌ ئه‌ی مادام دووژنت بۆ چیه‌ ؟ له‌به‌ر ئه‌وه‌ی ناتونن یه‌كسانی له‌نیوانیان دا بكه‌ن

3-زۆر سوپاس من زۆر حوز له‌هاورێیه‌تی ده‌كه‌م به‌ڵام كاك ملازم گیام به‌خوا له‌م سه‌رده‌مه‌د هاورییه‌ تیشم له‌به‌ر چاو كه‌وتووه‌ له‌به‌ر چه‌ن هاورێیه‌ك اشالله ئه‌گه‌ر ویستم ده‌بێت یه‌كه‌م كه‌س له‌مالی ئیوه‌ ده‌ست پێبكه‌م منیش خۆش حاڵ ئه‌بم

4-كاك ملازم بروابكه‌ تا ئێستا كه‌م وێنه‌م ده‌ر كه‌وتووه‌ له‌ رۆژنامه‌دا خۆ به‌لای من ئاسییه‌  ئیش تا ئیش فه‌رقی هه‌یه‌

5-مامۆستا بێت یان مۆزه‌ف كێشه‌ نیه‌ به‌ڵام ئه‌گه‌ر خیزانه‌كه‌ت رازی بێت هه‌ر چه‌نده‌ من له‌گه‌ڵ ره‌ئی تۆ نیم ملازم گیان هیوادارم لیم زویر نه‌بیت

سه‌ركه‌وتن بۆتۆی ئازیز [/size]