1

بابه‌ت: سلاو منيش بناسن

سلاو
من احمد كةردى
هاورى رةوشت هةوليريم
هيودارم قبولم بكةن

2

وه‌ڵام: سلاو منيش بناسن

ba xer beyeyt hawrey ba rezy emay 

hiwadarm bardwam bet la galman smile

ئه‌کرێ له‌ گه‌ڵ ئاسمان ڕێککه‌وین دوووباڵی ئه‌فسوناویم باتێ...تا بۆ لای بفڕم؟! ئه‌شێ ده‌ریا له‌ گه‌ڵما هه‌ند میهرابان بێت نه‌هێڵێ قوڵای بمخنکێنێ .شه‌پۆله‌کانیش ئارام کاته‌وه‌ ...تا له‌ لای له‌نگه‌ربگرم ئه‌وه‌ی که‌ ئاسته‌مه‌و ناکرێ ..ئه‌ی یار مه‌ودای نێوان...ڕۆحی من و دڵی تۆیه‌ نازانم چۆن هه‌نگاو بنێم و چۆن بیبڕم ؟!
http://www.lexilogos.com/keyboard/sorani.htm

3

زوربه خيرهاتى كاك احمد هيوادارم وةك ره وشت لةكةل مانو بةردةوامبى

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

4

به‌خێر بێیت کاک ئه‌حمه‌د ، هاوڕێی به‌ڕێزی ئێمه‌یت.

هیوادارم هه‌روه‌ک کاک ڕه‌وشت ی هاوڕێت ئه‌ندامێکی چالاک و دڵسۆزێکی یانه‌یه‌ تۆش به‌ هه‌مان شێوه‌ له‌گه‌ڵمان به‌رده‌وام بیت.:)

ده‌توانی گوێ له هه‌موو‌ قورئانی پیرۆز بگریت به‌ ته‌فسیری کوردی له‌ یوتوب فـــــه‌رمــوو

کـاتـێـک ژیـان سـه‌د هـۆکـارم نـیـشـان ده‌دات بـۆ گریان و ئازار . .

مــن هه‌زار هۆکاری نیشان ده‌ده‌م بۆ خه‌نده‌ و ژیانێکی به‌ختیار . . !

5

.

.

.
[size=24]facebook[/size]

6

به‌خێربێت کاك احمد گيان چاومانی والله.

7

RzGaR 13 نووسی:

ساده‌ترين به‌خشين !
ئه‌وه‌يه‌ كه‌ پێكه‌نين بخه‌يته‌ سه‌ر لێوى كه‌سانێك ،
كه‌ بيرى پێكه‌نين ئه‌كه‌ن . . .

8

زؤؤؤؤر بةخير بييت كاك ئةحمةد تؤش وةك كاك رةوشت هاورييى خؤشةويستى ئيمةى بة هيواى بةردةواميت

معتاد شدم
بة تــــــــــــــــــــــــــــــــــــو...

مــــــــــــادر

9

زۆر به‌خێر بێت كاك ئه‌حمه‌د بۆ یانه‌كه‌مان هیوادارم به‌رده‌وام بیت له‌گه‌ڵ ئێمه‌ وه‌كو هاوریانمان ئاماژه‌یان به‌وه‌ كرده‌وه‌ كه‌ کاک ڕه‌وشت ی هاوڕێت ئه‌ندامێکی چالاک و دڵسۆزێکی یانه‌یه‌ هیوادارم تۆش وه‌كو ئه‌و بی

هه‌موو ئه‌و بابه‌ت و زانیـاریه‌ وه‌رزشیـانه‌ی كه‌ له‌ لایـان رۆژنـامه‌نوسی وه‌رزشی سـانی نـاصیح بڵاو ده‌كرێته‌وه‌ ، مـافی پارێزراوه‌ ، بۆیه‌ ئه‌گه‌ر تۆش بڵاوت كرده‌وه‌ ئـامـاژه‌ به‌سه‌رچـاوه‌ و نـاوی نوسه‌ره‌كه‌ بكه‌ .

10

بةخيربيت كاك احمدهاوريى بةريزى...