1

بابه‌ت: دراوسێ

سەرەتا سڵاو

ھاورێیان ویستم ئەم جارە ئەم راپرسیەتان بۆ ئامادە بکەم ئەویش لەسەر دراوسێیە کە ھەندێک پرسیار دەکەم

١-چۆن پێناسەی دراوسێ دەکەی؟

٢-بۆ ئێستا دراوسێیەتی زۆر کەم ماوە؟

٣-ئایا بە رای تۆ دراوسێیەتی دەبێتە ھۆی جوانترکردنی گۆمەلگا

2

وه‌ڵام: دراوسێ

دراوسيى جوانترين سروشتى مروفى باشه

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

3

zanin نووسی:

سەرەتا سڵاو

ھاورێیان ویستم ئەم جارە ئەم راپرسیەتان بۆ ئامادە بکەم ئەویش لەسەر دراوسێیە کە ھەندێک پرسیار دەکەم

١-چۆن پێناسەی دراوسێ دەکەی؟

٢-بۆ ئێستا دراوسێیەتی زۆر کەم ماوە؟

٣-ئایا بە رای تۆ دراوسێیەتی دەبێتە ھۆی جوانترکردنی گۆمەلگا

[size=16]

ده‌ست خۆش حه‌زم کرد رای خۆم بلیم هیوادارم زویر نه‌بن

1. دراوسی ئه‌جری گرانه‌ دراوسی باش گه‌وهه‌ریکه‌ که‌نزیکترته‌ له‌دایک باوک خوشک برا دراوسی باش وه‌سف ناکریت من هیچ پیناسه‌یه‌کم بۆ نیه‌ به‌س ئه‌وه‌نده‌ ئه‌جری گرانه‌ تابتواننین دلیان رابگرین

2.دراوسی  ئیستا هی ئه‌م سه‌رده‌مه‌ی خۆمان هه‌رخه‌ریکی دیعایه‌و تان وته‌شه‌نه‌یه‌ 23 سه‌عات له‌به‌رده‌رگان چیت کری چیت هینا ئه‌لی بورجی موراقه‌به‌ن بۆیه‌ به‌س ده‌بیت خۆتبپاریزیت کاریکنه‌که‌یت دراوسی که‌ت ئازار بدات

3.بی گومان به‌لی ژیانی هه‌رتاکیکمان به‌دراوسی وه‌جوانه‌ گه‌ر تۆ نه‌توانی له‌کاتی ته‌نگانه‌دا هانا به‌ریت بۆدراوسی که‌ت باشه‌ یان که‌سیکی دور دراوسیکه‌ت له‌په‌نات دازوده‌گاته‌ سه‌رت رزگارت ده‌کات به‌س که‌سه‌که‌ت تاده‌گات تۆ ده‌مریت بۆیه‌ درواسی ئه‌جری گرانه‌ [/size]

Ta Dl Dawaste La Trpay Ledan
Ta Toze Xwen Bmene La Gyan
Ba Dlopek Xwen Bkat Hatu Cho
Dar Nache La Dl Xoshawisti To..'

4 (دەستکاری کراوە: zanin 2011-07-27 01:14:06)

سەرەتا سڵاو

زۆر زۆر سوپاس بۆ وەلامەکانتان بەڵام تەنھا یەک تێبینم ھەیە ئەویش ئەوەیە ئایا کاک ((ЯёКảЯđo)) من وتوومە رای خۆت لەسەر ھەر سێ پرسیارەکان بلێ کەچی تۆ تەنیا رای خۆت لە سەر یەک پرسیار نووسی لەگەل رێزم بۆت

5

zanin نووسی:

سەرەتا سڵاو

زۆر زۆر سوپاس بۆ وەلامەکانتان بەڵام تەنھا یەک تێبینم ھەیە ئەویش ئەوەیە ئایا کاک ((ЯёКảЯđo)) من وتوومە رای خۆت لەسەر ھەر سێ پرسیارەکان بلێ کەچی تۆ تەنیا رای خۆت لە سەر یەک پرسیار نووسی لەگەل رێزم بۆت

وایه‌ گه‌ر تۆش بتوانی رای خۆت بلی بزانم تاچه‌ن رامان جیاوه‌زه‌ دوباره‌ ده‌ست خۆش

Ta Dl Dawaste La Trpay Ledan
Ta Toze Xwen Bmene La Gyan
Ba Dlopek Xwen Bkat Hatu Cho
Dar Nache La Dl Xoshawisti To..'

6

باشه دياره من بس حه زم كرد ئةم برسياره جواب دةمةوه له كه ل دنيايةك ريز

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]