1

بابه‌ت: ته‌وه‌ره‌یه‌ک له‌سه‌رکچانی بی وه‌فا به‌ژداربن

LaNa 2000 نووسی:

[center][size=24]سلاو هاوری یان حه‌زم کرد ئه‌م جاره‌ ته‌وه‌ره‌یک دابنین له‌سه‌ر بی وه‌فای کچان تاکه‌ی کوران ده‌چه‌وسیننه‌وه‌ به‌هه‌ستو سۆزی درۆ بۆچی عاشقی خۆیانیان ده‌که‌ن دواتر به‌هۆی بیانویه‌که‌وه‌ لیان داده‌برین به‌چه‌نه‌ها خه‌می تریش به‌لام بۆچی خۆشه‌ویستی ده‌که‌ن که‌ده‌زانن تاسه‌ر نابن بۆهه‌ستی کوران ئازار ده‌ده‌ن هیوادارم کوران چیتر ساویلکه‌ نه‌بن بروا به‌هیچ کچیک نه‌که‌ن تاکو زۆر زۆر دلنیانه‌بن قه‌ت متمانه‌یان پی نه‌که‌ن چونکه‌ گه‌ر که‌سیک وتی خۆشم ده‌ویت رازی بویت یه‌کسه‌ر ئه‌وازو تیاده‌چیت هه‌موکاریکیت پی ده‌کات هه‌موئازاریکیت ده‌داتی ده‌بیت قبولی بکه‌یت به‌س ئه‌وانه‌ی که‌توشی ئازاری خۆشه‌وسیستی نابن ئه‌وانه‌ن که‌برواو متمانه‌ به‌زۆر کچان ناکه‌ن تادلنیانه‌بن
کوران هه‌موجاریک باسی بی وه‌فای کورانمان کردوه‌ ئه‌وه‌ش بزانن خۆمان کچین به‌لام ره‌نگه‌ بی وه‌فابین هه‌موشیان نا به‌لام تا سیان بیوه‌فای ده‌کات ئه‌ووه‌فاداره‌ نادۆزیته‌وه‌ بروا به‌که‌سیک مه‌که‌ن که‌متمانه‌تان پی نیه‌
گه‌ر تۆ به‌کچیکت وت خۆشت ده‌ویت رازی دلت بۆی باس کرد گه‌ر ئه‌و تۆی خۆشبویت قه‌ت جیت ناهلیت به‌س گهه‌روابیت درۆ بکات هه‌میشه‌ درۆی له‌وه‌ گه‌وره‌ تریشت له‌گه‌ل ده‌کات بۆده‌ربازبون

هیوادارم ئیوه‌ش رای خۆتان بلین به‌ژداربن سوپاستان ده‌که‌م [/size][/center]

LaNa 2000

[center][size=24]خوزكة شاريك له غه م دروست بكرايه ،من سه رۆكی ده بووم
فرمێسكی چاو به پاره بوايه ،من مليۆنير ده‌ بووم
[/size][/center]

2

وه‌ڵام: ته‌وه‌ره‌یه‌ک له‌سه‌رکچانی بی وه‌فا به‌ژداربن

وه‌فا !!! به‌راستی له‌م زه‌مانه‌دا ناتوانی باسی ئه‌م وشه‌یه‌ بکه‌ین به‌داخه‌وه‌
چونکه‌ ده‌توانم بڵێم له‌سه‌دا %80 ی خه‌ڵکی ئه‌سڵه‌ن نازانن ئه‌م وشه‌یه‌ مانای چیه‌..

وه‌فا به‌ ره‌گه‌ز ناگۆرێت چ کچ و چ کور ده‌توانێت وه‌فای هه‌بێت به‌ڵام من ته‌نها
ئه‌وه‌ ده‌ڵێم هه‌ر که‌سێک راستگۆ بێت و متمانه‌ی به‌ قسه‌کانی خۆی هه‌بێت واتا
که‌سێک بێت بتوانێت له‌سه‌ر پێیه‌کانی خۆی بوه‌سێت و ئه‌و شتانه‌شی که‌ ده‌یکات
به‌ شێوازێک بێت که‌ له‌توانای خۆی دابێت ئه‌وه‌ ته‌نها ئه‌وانه‌ ده‌توانن له‌ مانای ئه‌م ووشه‌
تێ بگه‌ن ..

هه‌ندێک که‌س هه‌ن قسه‌یان به‌قه‌د شاخێکه‌ و عه‌مه‌لیشیان به‌قه‌د پوشێکه‌ وته‌نها ده‌زانن
زۆر بڵێی بکه‌ن و ئینجا که‌ باسی وه‌فاش ده‌که‌یت خۆیان پێ مه‌لائکه‌تی سه‌ر زه‌ویه‌

من تێناگام له‌وه‌ی که‌ ئایا شتێک ناتوانن بیکه‌ن بۆ فشه‌فش ده‌که‌ن ؟؟؟؟و باری خه‌ڵکیش داوێنه‌ سه‌ر ملی خۆیان ؟
به‌راستی قسه‌ی بێ عه‌مه‌ل که‌ زۆر ئازار به‌خشه‌ زۆریش ناشرین و سوکت ده‌کات..

ده‌ست خۆش گیان..

[center]http://www.kurdupload.com/images/fvJy1351717557/lklk.jpg
نازانم بۆ قسه یكم بۆ وتن نییه  هیچ ناڵێم .....ته نیا یه ك شت نه بێ
ئه ڵێم خودایه هه رگیز جێم مه هێڵه من هه میشه موحتاجی تۆم ..
[/center]

3

smileکاریکی قیزةوةنة کوشتنی کةسی به رامبه ره

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

4

ده‌ست خۆشیت لێ ده‌كه‌م لانه‌ خان، پێم خۆشه‌ وه‌ك جاران ته‌وه‌ره‌ی وه‌ها بكرێته‌وه‌، هیوای به‌رده‌وامیت بۆ ده‌خوازم.

5

ياس نووسی:

وه‌فا !!! به‌راستی له‌م زه‌مانه‌دا ناتوانی باسی ئه‌م وشه‌یه‌ بکه‌ین به‌داخه‌وه‌
چونکه‌ ده‌توانم بڵێم له‌سه‌دا %80 ی خه‌ڵکی ئه‌سڵه‌ن نازانن ئه‌م وشه‌یه‌ مانای چیه‌..

وه‌فا به‌ ره‌گه‌ز ناگۆرێت چ کچ و چ کور ده‌توانێت وه‌فای هه‌بێت به‌ڵام من ته‌نها
ئه‌وه‌ ده‌ڵێم هه‌ر که‌سێک راستگۆ بێت و متمانه‌ی به‌ قسه‌کانی خۆی هه‌بێت واتا
که‌سێک بێت بتوانێت له‌سه‌ر پێیه‌کانی خۆی بوه‌سێت و ئه‌و شتانه‌شی که‌ ده‌یکات
به‌ شێوازێک بێت که‌ له‌توانای خۆی دابێت ئه‌وه‌ ته‌نها ئه‌وانه‌ ده‌توانن له‌ مانای ئه‌م ووشه‌
تێ بگه‌ن ..

هه‌ندێک که‌س هه‌ن قسه‌یان به‌قه‌د شاخێکه‌ و عه‌مه‌لیشیان به‌قه‌د پوشێکه‌ وته‌نها ده‌زانن
زۆر بڵێی بکه‌ن و ئینجا که‌ باسی وه‌فاش ده‌که‌یت خۆیان پێ مه‌لائکه‌تی سه‌ر زه‌ویه‌

من تێناگام له‌وه‌ی که‌ ئایا شتێک ناتوانن بیکه‌ن بۆ فشه‌فش ده‌که‌ن ؟؟؟؟و باری خه‌ڵکیش داوێنه‌ سه‌ر ملی خۆیان ؟
به‌راستی قسه‌ی بێ عه‌مه‌ل که‌ زۆر ئازار به‌خشه‌ زۆریش ناشرین و سوکت ده‌کات..

ده‌ست خۆش گیان..

[center][size=24]

سه‌ره‌تا سلاو ده‌ست خۆشبیت خۆشحالم که‌به‌ژداربون له‌سه‌ر ئه‌م ته‌وه‌ره‌یه‌ زۆر راسته‌ قسه‌کانت به‌لام ده‌بیت ئه‌وه‌ش بزانین ئه‌وه‌نده‌ بی وه‌فای رووده‌دات وه‌فا زۆر به‌که‌می ماوه‌ هه‌موکه‌سیک به‌ده‌ستی خۆیه‌تی
ده‌توانیت واله‌خۆی بکات لای هه‌موان خۆشه‌ویست بیت متمانه‌ پی کراو بیت راست گۆبیت وه‌فاداربیت
له‌هه‌مان کاتدا ده‌توانیت واخۆی ناشرین بکات هیچ مافیکی نه‌مینیت له‌هه‌مو ناحیه‌یه‌که‌وه‌ به‌ده‌ست خۆمانه‌
جابینه‌ سه‌ر ته‌وه‌ره‌که‌مان من پالپشتی قسه‌کانت ده‌که‌م زۆر به‌جوانی به‌وردی باست کردوه‌ ده‌ست خۆشبیت لی ده‌که‌م که‌سانی وامان زۆره‌ زۆر راسته‌ به‌لام خواهیدایه‌تیان بدات کاریک نه‌که‌ن ببنه‌ مایه‌ی ئازار هه‌موکچیک کچیک نیه‌و هه‌موکوریکیش کوریک نیه‌ به‌لام چۆن بزانین ئه‌مه‌ باشه‌ یان خراپ ده‌بیت هه‌لیان سه‌نگیننین ئه‌وسا قه‌رار بده‌ین خۆشحال بوم به‌په‌یامه‌که‌ت دوباره‌ ده‌ستت خۆشبیت
[/size][/center]

[/size][/center]

6

LoSt-MaN نووسی:

smileکاریکی قیزةوةنة کوشتنی کةسی به رامبه ره

[center]
[size=24]
به‌ته‌ئکید نه‌ک مردن له‌ په‌لو پۆت ده‌خات توانی هیچت نامینیت یاخوا قه‌ت توشی شتی وانه‌بن زۆر ناخۆشه‌ که‌سیکت خۆشبویت به‌دل و به‌گیان به‌لام بی وه‌فابیت درۆت له‌گه‌ل بکات ئه‌وکات ئه‌لین مردن خۆشتره‌ به‌لام ئایه‌ مردن چاری دلی تۆده‌کات نه‌خیر به‌رده‌وام به‌ له‌ژیان ژیان به‌کاتی به‌رده‌وامه‌ به‌س ئیمه‌ی مرۆڤه‌کان وه‌ک گه‌لای داره‌کان ته‌مه‌نمان هه‌لده‌روه‌ریت [/size][/center]

[/size][/center]

7

21 نووسی:

ده‌ست خۆشیت لێ ده‌كه‌م لانه‌ خان، پێم خۆشه‌ وه‌ك جاران ته‌وه‌ره‌ی وه‌ها بكرێته‌وه‌، هیوای به‌رده‌وامیت بۆ ده‌خوازم.

[center][size=24]

زۆر سوپاس کاک سه‌رهه‌نگ خۆشحال بوم به‌به‌ژداری یه‌که‌ت سوپاس براکه‌م ئیشه‌لا گه‌ر هاوری یان به‌ژداربن هه‌رجاره‌و باس له‌کیشه‌یه‌ک ده‌که‌ین که‌واقعی بیت له‌ژیانی رۆژانه‌ماندا به‌ هاوکاری هاوری یان به‌رده‌وام ده‌بم ئیشه‌لا هیوادارم ئیوه‌ش هاوری یانیش راوبۆچونی خۆتا هه‌بیت بۆ ته‌وه‌ره‌کان سوپاستان ده‌که‌ین هه‌رله‌خۆشیدابن[/size][/center]

[/size][/center]