1

بابه‌ت: ئایا ئه‌م قسانه‌ی من ڕاستن یان نا؟ ههههههه

به‌ڕێزان پێم باشبوو ئه‌م دوو وته‌یه‌تان پێشكه‌ش بكه‌م بزانن ئایا ڕاست ده‌كه‌م یان نا؟

له‌م ڕۆژه‌دا هه‌رچی خه‌ڵكه‌ ئیش بۆ دوو كه‌س ده‌كات:-

1-دكتۆر
2-فیته‌ر

1-دكتۆر:ده‌چیت بۆلای كۆمه‌ڵێك حه‌بت بۆ ده‌نوسێت و پێت ده‌ڵێت ئه‌گه‌ر چاك نه‌بوویته‌وه‌ تا(.....)ڕۆژی تر سه‌رم لێبده‌ره‌وه‌
ئه‌گه‌ر باش بوویت ده‌ڵێیت به‌خوا دكتۆری وام نه‌دیوه‌ له‌ ژیانمدا به‌ڵام ئه‌گه‌ر خراپ بوو ده‌چیت بۆلای دكتۆرێكی تر ئه‌ویش ئه‌وه‌نده‌ حه‌زی له پاره‌یه‌ پێت ده‌ڵێت:كێ ئه‌و حه‌بانه‌ی بۆ نوسیویت؟

تۆش ده‌ڵێیت فڵان دكتۆر ئه‌ویش ده‌ڵێت ئه‌و حه‌باه‌ تێكت ده‌دات ئیتر هه‌ر به‌و شێوه‌یه‌ تا چاك ده‌بیت یان ده‌مریت

2-فیته‌ر:ده‌چیت بۆلای هێشتا نه‌گه‌یشتوویته‌ته‌ دووكانه‌كه‌ی ده‌ڵێییت فڵانه‌ كێشه‌ی هه‌یه‌ ئه‌ویش یه‌كسه‌ر ده‌لێت پارچه‌یه‌كی شكاوه‌ یان تێكچووه‌

یان كونی تێبووه‌ لای من بایی 50000 ه‌و له‌دوكانه‌كان به‌ 75000 دیناره‌ به‌ كورتییه‌كه‌ی خۆیشت نازانی له‌كوێ بیكڕیت و نازانیت باوه‌ڕ به‌ كامیان بكه‌یت ئینجاكونێ سه‌رتان نه‌یه‌شێنم ههههههه smile وا بۆت چاك ده‌كات ناگاته‌وه‌ ئێواره‌ دیسان وه‌ك خۆی لێدێته‌وه‌

ئایا ئه‌وانه‌ی من باسم كرد وا بوون یان نا؟

نه‌چنه‌ ده‌ره‌وه‌ تا كۆمێنت ده‌نوسن

وه‌ دوایی CV خۆتان بنێرن بۆمان

ببورن كاتمان نییه‌ بۆ خوێندنه‌وه‌ی CVیه‌كان ئه‌كرێت به‌یانی بێنه‌وه‌ منیش ئاواتان لێده‌كه‌م ههههههههه

ڕووگه‌ش

2

وه‌ڵام: ئایا ئه‌م قسانه‌ی من ڕاستن یان نا؟ ههههههه

وتةكانت راستن دةست خؤش برام.

[size=24]
به‌من بڵێ‌ پێش له‌دایك بوونت له‌كوێ‌ بوی‌ , تا پێت
بڵێم دوای‌ مردنت له‌كوێ‌ ده‌بیت....!

"شۆپنهاوەر"[/size]

3

hmm:)

ئه‌کرێ له‌ گه‌ڵ ئاسمان ڕێککه‌وین دوووباڵی ئه‌فسوناویم باتێ...تا بۆ لای بفڕم؟! ئه‌شێ ده‌ریا له‌ گه‌ڵما هه‌ند میهرابان بێت نه‌هێڵێ قوڵای بمخنکێنێ .شه‌پۆله‌کانیش ئارام کاته‌وه‌ ...تا له‌ لای له‌نگه‌ربگرم ئه‌وه‌ی که‌ ئاسته‌مه‌و ناکرێ ..ئه‌ی یار مه‌ودای نێوان...ڕۆحی من و دڵی تۆیه‌ نازانم چۆن هه‌نگاو بنێم و چۆن بیبڕم ؟!
http://www.lexilogos.com/keyboard/sorani.htm

4

.ۆر سوپاس بۆ ئێوه‌ی ئه‌زیز

5

[size=24]رێك له‌ جێگای خۆیه‌ تی برام
ئه‌ تۆش سبه‌ی وه‌ره‌ هه‌تا كۆمێنتێكت بۆئه‌ نوسم
[/size]:lol::lol::lol:

6

هههههههههههههههههه سوپاس بۆتۆش ئه‌زیزم