1

بابه‌ت: گۆرانی < بێده‌نگی > له‌ وتنی خۆم!

گۆرانی < بێده‌نگی > له‌ وتنی خۆم!

ئه‌مه‌ كۆپڵه‌یه‌كی كه‌می ئه‌و گۆرانیه‌یه‌ كه‌ چه‌ند ساڵێك پێش ئێستا له‌ماڵ تۆمارم كرد. ئه‌وكات ستۆدیۆیه‌كی بچوكم هه‌بوو كه‌ لێیه‌وه‌ نزیكه‌ی 40 یان زیاتر، ده‌نگم تۆمار كرد. دواتر به‌هۆكارێكی ئایینی به‌یه‌كجاری لێیان دوور كه‌وتمه‌وه‌ و هیچ گۆرانییه‌كی ترم تۆمار نه‌كرد.

ئه‌مه‌ كۆپڵه‌یه‌كی كه‌می گۆرانییه‌كه‌یه‌، فه‌رموو:
[mp3 url="http://www.smn21.com/psm/bedange-sarhangmuhsin.mp3"]

• مافی پارێزراوه‌.

2

وه‌ڵام: گۆرانی < بێده‌نگی > له‌ وتنی خۆم!

دەستت خۆش بێت کاک سەرهەنگ

( دواتر به‌هۆكارێكی ئایینی به‌یه‌كجاری لێیان دوور كه‌وتمه‌وه‌ و هیچ گۆرانییه‌كی ترم تۆمار نه‌كرد.)

کارێکی باشت کردووە.

ده‌توانی گوێ له هه‌موو‌ قورئانی پیرۆز بگریت به‌ ته‌فسیری کوردی له‌ یوتوب فـــــه‌رمــوو

کـاتـێـک ژیـان سـه‌د هـۆکـارم نـیـشـان ده‌دات بـۆ گریان و ئازار . .

مــن هه‌زار هۆکاری نیشان ده‌ده‌م بۆ خه‌نده‌ و ژیانێکی به‌ختیار . . !

3

سه‌هه‌ند نووسی:

( دواتر به‌هۆكارێكی ئایینی به‌یه‌كجاری لێیان دوور كه‌وتمه‌وه‌ و هیچ گۆرانییه‌كی ترم تۆمار نه‌كرد.)

کارێکی باشت کردووە.

[size=16]me In FaCeBooK[/size]
http://smn21.com/up/uploads/gif/90a0f9c2ac.gif
http://smn21.com/up/uploads/gif/447ff6b015.gif

4

سه‌هه‌ند نووسی:

کارێکی باشت کردووە.

تازه‌ش له‌ دانانی ئه‌م كۆپڵه‌یه‌ چه‌ندین جار لێم دایه‌وه‌ گوتم نه‌كا وشه‌یه‌كی خراپی تێدابێت یان نه‌گونجاو بێت.

5

هه‌ندێك دوو دڵم له‌ دانانی، ئه‌گه‌ر پێتان وایه‌ هه‌ڵه‌م ئاگادارم بكه‌نه‌وه‌!

6

من سیجار گوێم گرت هیچ هه‌ڵه‌یه‌کم نه‌دیت کاپتن ئێمه‌ش له‌گه‌ڵ براده‌ران به‌ندمان ده‌وت به‌س وه‌لله‌ له‌پاش تۆبه‌کردنم وه‌لله‌ هیچیانم له‌بیرنه‌ما ده‌نگیشت زۆر خؤشه‌ خوالێمان قبوڵکه‌

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

7

باشت کرد خوای گه‌وره‌ پاداشتت بداته‌وه‌ ...
بۆ ئه‌م کۆپله‌ی که‌ داشت ناوه‌ هیچ ووشه‌یێکی هه‌ڵه‌ی تێدا نیه‌ .....
خۆ تۆ شیعریش ده‌نوسی هیوادارم له‌ شیعره‌کانیشت ئه‌و حیسابه‌ بکه‌یت !
ئه‌گه‌رچی ووشه‌ی ناشیاو به‌ کار ناهێنی ! خودای گه‌وره‌ش زاناتره‌..........

ئه‌کرێ له‌ گه‌ڵ ئاسمان ڕێککه‌وین دوووباڵی ئه‌فسوناویم باتێ...تا بۆ لای بفڕم؟! ئه‌شێ ده‌ریا له‌ گه‌ڵما هه‌ند میهرابان بێت نه‌هێڵێ قوڵای بمخنکێنێ .شه‌پۆله‌کانیش ئارام کاته‌وه‌ ...تا له‌ لای له‌نگه‌ربگرم ئه‌وه‌ی که‌ ئاسته‌مه‌و ناکرێ ..ئه‌ی یار مه‌ودای نێوان...ڕۆحی من و دڵی تۆیه‌ نازانم چۆن هه‌نگاو بنێم و چۆن بیبڕم ؟!
http://www.lexilogos.com/keyboard/sorani.htm

8

K O S R A T نووسی:

من سیجار گوێم گرت هیچ هه‌ڵه‌یه‌کم نه‌دیت کاپتن ئێمه‌ش له‌گه‌ڵ براده‌ران به‌ندمان ده‌وت به‌س وه‌لله‌ له‌پاش تۆبه‌کردنم وه‌لله‌ هیچیانم له‌بیرنه‌ما ده‌نگیشت زۆر خؤشه‌ خوالێمان قبوڵکه‌

یاالله چه‌ند قشتی، چما به‌ندیش گۆتیه‌؟! ده‌ی ان شاءالله چیتر نایڵێته‌وه‌.
سه‌باره‌ت به‌ په‌یامه‌كه‌ت سوپاست ده‌كه‌م برام.

9

SAWSAN نووسی:

بۆ ئه‌م کۆپله‌ی که‌ داشت ناوه‌ هیچ ووشه‌یێکی هه‌ڵه‌ی تێدا نیه‌ .....

• نازانم ئه‌من چه‌ند جاری تر به‌ خانه‌مه‌كه‌ی ئه‌م یانه‌یه‌ بڵێم هیچ پیتێك نیه‌ له‌زمانی كوردیدا نیه‌ به‌ دوو (وو) ده‌ست پێ بكات.

SAWSAN نووسی:

خۆ تۆ شیعریش ده‌نوسی هیوادارم له‌ شیعره‌کانیشت ئه‌و حیسابه‌ بکه‌یت ! ئه‌گه‌رچی ووشه‌ی ناشیاو به‌ کار ناهێنی ! خودای گه‌وره‌ش زاناتره‌..........

• ئا به‌ڵێ له‌ نووسینه‌كانیشمدا ڕه‌چاوی ئه‌وه‌م كردووه‌، گه‌لێك نووسینیشم هه‌ن ناوه‌ڕۆكه‌كانیان شیاو نیه‌ هه‌ڵمنه‌واسینه‌.

10

S21 نووسی:
K O S R A T نووسی:

یاالله چه‌ند قشتی، چما به‌ندیش گۆتیه‌؟! ده‌ی ان شاءالله چیتر نایڵێته‌وه‌.
سه‌باره‌ت به‌ په‌یامه‌كه‌ت سوپاست ده‌كه‌م برام.

هه‌رلۆخۆشی له‌گه‌ڵ هاورێیان خۆشبوو

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

11

کاپتن ئه‌م گۆرانییه‌ زۆرخۆشه‌ چئن دانڵۆدیی که‌م؟؟؟

[/center]

12

K O S R A T نووسی:

کاپتن ئه‌م گۆرانییه‌ زۆرخۆشه‌ چئن دانڵۆدیی که‌م؟؟؟

به‌ په‌یامی تایبه‌تی بۆت ده‌نێرم.

13

سوپاس کاپتن هات

[/center]

14

کاپتن ده‌ست خۆشیت لێ ئه‌که‌م به‌راستی ده‌نگیشت خۆشه‌ !!!....

[size=24]
به‌من بڵێ‌ پێش له‌دایك بوونت له‌كوێ‌ بوی‌ , تا پێت
بڵێم دوای‌ مردنت له‌كوێ‌ ده‌بیت....!

"شۆپنهاوەر"[/size]

15

مؤسيقاى لةكةلة هةر نةدةبا هةليشي واسي؟بؤية بيت دةليم لايجوز بؤ بلاو كردنةوة و بؤ ناردنى كةسيكى تر هيوادارم لابةى مادام هؤكارى بلاونةكردنةوةى ئاينة ئةكةر نا كةس وةك و من لةم يانةية شتةكانى تؤي نةديوة هةم ستؤديوكةت و هةم كؤرانيةكان من هةموويم لا بوو بةلام شكاندم سي ديةكة.

http://i13.servimg.com/u/f13/11/03/32/71/847b7f11.jpg

16

بریا زۆرتر با گۆراییه‌که‌ زۆر خۆشه‌

[/center]