1

بابه‌ت: سلاو من له روژهلاتم مهندسی کاره بام

سلاو بریزان من فونتی کوردیم نیه ببورن پیشا پیش.
من اموی بیم بو سلیمانی  یان هه ولیر .مهندسی کاره بام (دابش کردن) له ایران کومپانیام هیه بلام پیم خوشه له کوردستان ژیان که م.
به رای ایوه بریزان  ایشی کاره با له کوردستان هیه؟
ایا من اتوانم  به  کومپانیا که ی  خوم ایش بکم؟

2

وه‌ڵام: سلاو من له روژهلاتم مهندسی کاره بام

[size=22]سه‌ره‌تا به‌ خێربێیت...به‌ڵێ بێگومان ده‌گه‌ڕێته‌وه‌ سه‌ رچۆنیه‌تی كاركردن و باشی كاركردن  به‌ڵام ئه‌گه‌ر بته‌وێ لێره‌وه‌ شاره‌زایی هه‌موو شتێك بیت ده‌ر باره‌ی كاره‌با كه‌مێك قورسه‌ چونكه‌ له‌وانه‌یه‌ نه‌گه‌یته‌ ئه‌ومه‌به‌سته‌ی كه‌تۆ ئه‌ته‌وێ به‌ڵام سه‌ باره‌ت به‌ ئیشی كاره‌با  به‌ڵێ ئیشی كاره‌با زۆره‌[/size]

3

شه یدا خان سپاست ده که م  .
شه یدا خان من شاره زای سیستمی کاره بای عراقم هیه. مسه لن هیلی دابش که ری  کاره بای  عراق 11kv  ولته  بلام  له ایران هیلی دابش کردن 20kv  ولته . من ماوی حوت سال ایشی کاره با (هیلی20 و33 و 63 kv) ,
و هه ر  وه ها  ایشی  بوردی کنترول   بو  مداره 3 فاز(3 گرم) یان هه ل کردنی هه مو  جوره  ماتوره  الکتریکی 
وکو  کارگاو   کار خانه کان.
له ایران ایشم هه یه  بلام زور دل شکاو بووم . ما نه وه له ایره بوم  استه مه .
جا شیدا  خان تو خوت  ایشی  کاره با ده که ی .؟ یان له خزمو  نزیکانت ؟
شه یدا خان تو اتوانی  له م  باره وه  پرسیار  بکی  بزانی  من که پاسپورتم ایرانیه  بلام  کوردم  اتوانم  کومپانیای کاره با   دروس بکم ؟
اگر وا بیت من اتوانم  له گه ل  مروفی  عراقی کومپانیا دروس که م   چه ن  کسیک  ایش بکن له گه ل   مندا.
تکایه یارمتیم به.
سپاست دکم.

4

[size=22]به‌ڕێزه‌كه‌م عێرا به‌ تایبه‌تیش كوردستان پڕه‌ له‌ كۆمپانیا ی ئیرانی و  توركی و ئه‌وروپی له‌ هه‌موو كه‌رتێك كار ئه‌كه‌ن ئێستا من پر سیارت بۆ بكه‌م زۆر ئاسته‌مه‌ بگه‌مه‌ ئه‌ نجامێك چونكه‌ من كه‌سی خاوه‌ن كارو سه‌ رمایه‌ داره‌كان ناناسم بۆیه‌ ئه‌گه‌ ربۆخۆت پرسیاری زیاتر له‌ بازرگانه‌كان بكه‌ی چاتره‌ زانیاری زیاترت ده‌ ست ده‌كه‌وێت[/size]

5

بةهيواى ئةوةين خودا كارئاسانيت بؤ بكات.

6

گةر بةقسةيي من دةكةيي ميه كوردستان

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

7

baxer bey rozh halat ......