1 (دەستکاری کراوە: Jaw Zard 2013-08-21 05:08:07)

بابه‌ت: ساڵیادی بە ئەندام بوونی خاتوو سەوسەن لەم یانە قەشەنگە !

بيكومان ئةم يانةية وةك مالێكی خنجيلانةى ئارامبةخش واية كة تيايدا خيزانيكى كرتؤتة باوةش كة لة جةند ئةنداميكى باش و بةريز و كاريكةر بيك هاتووة, يةكيك لةو ئةندامة جالاكانةى كة رؤلى كاريكةريان بينيوة لة بةردةوام بوون و بيشخستنى ئةم يانةية خاتوو ( سةوسةن) . كة يةكيكة لةو ئةندامة كاريكةرانةى خزمةتيكى زؤرى يانةيان كردووة,هةرجةندة من ئةنداميكى كؤن نيم و زياتر لة ساليك دةبيت ئةندامم بةس بة شايستةى ئةو خوشكةم زانى كة بة بير هاورييان بهينمةوة كة 5 سال لة مةوبةر خاتوو سةوسةن بؤتة ئةندام لةم يانةية
دةمةوئ وةك هاورييةك و وةك خوشكيكى خؤم دةست خؤشى لئ بكةم كة بة بابةتة جوانةكانى ئةم يانةيةى رازاندؤتةوة لةم ( 5 ) سالةدا كةليك بابةتى جوانكيله و  سوودبةخشى بلاو كردؤتةوة كة جيكاى دةست خؤشية هيوادارم بةردةوام بيت لةو بابةتة جوانانةى كة بلاوى دةكاتةوة.
لةم دواييانة و بيشتريش دةبينين و بينيومانه ئةندامان بة تيبةربوونى رؤز و مانك ساردبوونةتةوة لة بلاو كردنةوة و جالاكييان كةم بؤتةوة و بكرة هةنديكيان لةبةر شتى تر كة بةيوةست بوون بة يانةوة دةبينين رؤيشتن و جاروبارة بةياميك يان بابةتيك دةنوسن بةلام ئةوةى جيكاى تيرامانة  خاتوو سةوسةن جكة لةوةى كة بةردةوام بئ دابران جالاكى هةبووة, لةكةل ئةوةشدا كة شايانيشى بووة هةركيز لة يانة كويى بة بلة و بؤست نةداوة هةر بؤية وةك هاورئ و خوشكيك لاى هةمووان خؤشةويسته.
ئةمة بيجكة لةوةى ئةم مالة جوانة زؤرجار كيشةى تيا رويداوة بةلام ئةو ئةندامة جالاكة بة تيروانين و وردبينيةكانى خؤى هةردةم خةمخؤرى ئةم مالة بووة و هةولى داوة جارةسةرييان بكات و جارةسةريشى كردوون جى دةستى بةسةر نةهيشتنى كيشةكان هةبووه.
بةريزيان ئيستا  (سةربةرشتيارى كشتى) يانةن...
لة لايةن خؤمةوة بيرؤزبايى ساليادى بة ئةندام بوونى لئ دةكةم و وة دةست خؤشيشى لئ دةكةم بؤ بلاو كردنةوةى ئةم بابةتة جوانانةى و هيوادارم بةردةوام بيت...........

http://im40.gulfup.com/NjeHv.jpg

[size=24]   
ئازیز، له‌ مه‌یلی هاتن و له‌ هه‌وای مانه‌وه‌م و سوتانمدا مه‌گه‌ر وه‌ك په‌روانه‌ نه‌بووم
هه‌ستم هێنده‌ برینداره‌ که‌ به‌سه‌ بۆ ئه‌وه‌ی تا ئه‌به‌د له‌گه‌ڵتدا بێده‌نگی هه‌ڵبژێرم.!!
[/size]

2

وه‌ڵام: ساڵیادی بە ئەندام بوونی خاتوو سەوسەن لەم یانە قەشەنگە !

سه‌ره‌تا زۆڕ زۆر سوپاسی براو و هاوڕێی ئازیزم کامه‌رانی سه‌لما ده‌که‌م
بۆ به‌بیرهینانه‌وه‌ی ئه‌م ڕۆژه‌ تا بابه‌ته‌که‌تم نه‌خێنده‌وه‌ خۆشم له‌ بیرم نه‌بوو
دڵخۆش بووم به‌وه‌ی که‌ به‌ ئه‌ندمێکی چاڵاک ناوت بردم ئه‌گه‌رچی من
هه‌رچیم کردبێت بۆ یانه‌ هه‌میشه‌ خۆم به‌ که‌مه‌رخه‌م زانیوه‌ پێم وابوه هیچم
نه‌کردوه‌ شایسته‌ی باس کردن بێت چونکه‌ یانه‌م زۆر به‌ گه‌وره‌تر زانیوه‌ بۆیا
ده‌ڵێم خوا بکات من له‌ ئاست وته‌کانی تۆ بوبم به‌وه‌ زۆر دڵخۆش ده‌بم.........
یانه‌ بۆ من وه‌ک ماڵی دوه‌مم وایه‌ زۆر شتی لێ فێر بووم که‌ هه‌میشه‌ خۆم به‌
قه‌رزاری ده‌زانم وه‌ زۆر هاوڕێی باشم تێدا ناسین که‌ بۆ من هه‌یشه‌ جێگای شانازین
له‌ هه‌مان کات وه‌ک ئامانژه‌ت پێ کردوه‌ روبه‌روێ زۆر کێشه‌ بومه‌وه‌ زۆر که‌س
هه‌وڵیان دا له‌ کارو چاڵاکیه‌کانم ڕامبگرن به‌س نه‌یانتوانی چونکه‌ خۆشه‌ویستیم له‌ بۆ
یانه‌ زۆر له‌ کێشه‌کان گه‌وره‌تر بوو که‌ ده‌هاتنه‌ ڕێم .................
بۆیاش باسی خۆشیو ناخۆشیه‌کنم کرد ئه‌م بابه‌ته‌ی تۆ ئه‌مرۆ ده‌رگای گشت یادگاریه‌
خۆش ناخۆشه‌کانی لێ کردمه‌وه‌ .......................
دوباره‌ زۆر سوپاس هاوڕێم به‌خته‌وه‌ر بیت هه‌میشه‌ ............

ئه‌کرێ له‌ گه‌ڵ ئاسمان ڕێککه‌وین دوووباڵی ئه‌فسوناویم باتێ...تا بۆ لای بفڕم؟! ئه‌شێ ده‌ریا له‌ گه‌ڵما هه‌ند میهرابان بێت نه‌هێڵێ قوڵای بمخنکێنێ .شه‌پۆله‌کانیش ئارام کاته‌وه‌ ...تا له‌ لای له‌نگه‌ربگرم ئه‌وه‌ی که‌ ئاسته‌مه‌و ناکرێ ..ئه‌ی یار مه‌ودای نێوان...ڕۆحی من و دڵی تۆیه‌ نازانم چۆن هه‌نگاو بنێم و چۆن بیبڕم ؟!
http://www.lexilogos.com/keyboard/sorani.htm

3

بەراستی هاتنی تۆ بۆ یانە کەشێکی دیکەی بە یانەکە بەخشی.. لە سەرەتای دەستبەکاربونتەوە تاکو ئێستا هەر بە چالاکی ماویتەوە و بەردەوامیت.. زۆر جار بەردەوامی تۆ وا ئەکا ئێمەش بەردەوام بین.

سەرکەوتوو بیت هەمیشە ..

سپێدەیەکی پڕ گۆرانییە
شەقایق بۆ خۆر هاتۆتە سەما
زەردەی خۆرنشین چەندە سامناکە
خەیاڵی مەرگ دێنێ بەسەرما
خۆزگە ئەمتوانی بەری بەیانان
خۆری ئومێدت بۆ بوەستێنم
لە ڕەنگاڵەیی قەوس و قەزەحدا
پەیکەری باڵات بۆ بنەخشێنم

4

ده‌ست خۆشی له‌م خوشکه‌ به‌رێزه‌ ده‌که‌م که‌تائێستا زۆۆۆر چالاکه‌ له‌یانه‌ جێگایی رێزێکی بێ پایه‌نه‌ هه‌میشه‌ به‌بابه‌تی جوان و به‌پێز له‌یانه‌ بڵاوده‌کاته‌وه‌ که‌بابه‌تی زۆر سودبه‌خشن

لێره‌وه‌ هیوادارم هه‌میشه‌ به‌رده‌وام بێت نه‌کا وه‌ک هه‌ندێک ئه‌ندام ته‌نها له‌پێناو پۆست یانه‌ جێبهێڵێ
ئه‌وه‌یی ئێمه‌یی له‌گه‌ڵ ئه‌ندامانی پێشوویی خۆمان جیاکردۆته‌وه‌ ئه‌وه‌یه‌ ئێمه‌ هه‌رگیز له‌پێناو پۆست له‌یانه‌ دانه‌بووینه‌ پێشتریش چه‌ندین که‌س رۆییشتوون ته‌نها له‌به‌ر ئه‌وه‌یی پله‌یان لێ وه‌رگیراوه‌ته‌وه‌

عیدمیلادت مبروک خوشکم ههههههههههههههههههه سه‌رکه‌وتووبی

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

5

به‌ڕێز سه‌رپه‌رشتیاری گشتی (سه‌وسه‌ن خان) شایه‌نی ئه‌م ڕێزگرتن و وه‌سفه‌یه‌. ئه‌و كه‌سێكی ماندوو نه‌ناسی ئۆقره‌ له‌به‌ر بڕاوه‌ بۆ یانه‌. هیوای ته‌مه‌ن درێژی بۆ ده‌خوازم. وایش هه‌ست ده‌كه‌م ئه‌و ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی ئێره‌ بێت! وه‌ سودگه‌يێنه‌رو به‌كاریگه‌ره‌ له‌ ده‌سته‌ی به‌ڕێوبه‌راندا ئه‌وه‌ش وایكردووه‌ پێویست بێت له‌ "وای ئێس ئێم ٢١".

- ده‌ستی كامه‌رانی سه‌لمایش خۆش بێت بۆ ورژاندنی ئه‌م باسه‌.

6

هیوای سه‌ركه‌وتن لۆ خوشكه‌ سه‌وسه‌ن ئه‌خوازین .

ده‌ستی تۆش خۆش كاك كامه‌رانی سه‌لما .

7

S i r w a n نووسی:

بەراستی هاتنی تۆ بۆ یانە کەشێکی دیکەی بە یانەکە بەخشی.. لە سەرەتای دەستبەکاربونتەوە تاکو ئێستا هەر بە چالاکی ماویتەوە و بەردەوامیت.. زۆر جار بەردەوامی تۆ وا ئەکا ئێمەش بەردەوام بین.

سەرکەوتوو بیت هەمیشە ..

زۆر سوپاست ده‌که‌م بۆ وته‌کانت، به‌ گه‌ڕانه‌وه‌ی ئه‌ندامه‌ کۆنه‌کان دڵخۆشم ده‌که‌ن جا ئه‌گه‌ر
بیتوو من ببمه‌ هۆکاری گه‌ڕانه‌ویان ئه‌وه‌ زیاتر دڵخۆش ده‌بم ........
هیوادارم هه‌موو ئه‌ندامه‌ کۆنه‌کان بگه‌ڕێنه‌وه‌ وه‌کو جاران ئه‌و ماڵه‌ جوانه‌ ئوه‌دان بکه‌نه‌وه‌

ئه‌کرێ له‌ گه‌ڵ ئاسمان ڕێککه‌وین دوووباڵی ئه‌فسوناویم باتێ...تا بۆ لای بفڕم؟! ئه‌شێ ده‌ریا له‌ گه‌ڵما هه‌ند میهرابان بێت نه‌هێڵێ قوڵای بمخنکێنێ .شه‌پۆله‌کانیش ئارام کاته‌وه‌ ...تا له‌ لای له‌نگه‌ربگرم ئه‌وه‌ی که‌ ئاسته‌مه‌و ناکرێ ..ئه‌ی یار مه‌ودای نێوان...ڕۆحی من و دڵی تۆیه‌ نازانم چۆن هه‌نگاو بنێم و چۆن بیبڕم ؟!

8

K O S R A T نووسی:

ده‌ست خۆشی له‌م خوشکه‌ به‌رێزه‌ ده‌که‌م که‌تائێستا زۆۆۆر چالاکه‌ له‌یانه‌ جێگایی رێزێکی بێ پایه‌نه‌ هه‌میشه‌ به‌بابه‌تی جوان و به‌پێز له‌یانه‌ بڵاوده‌کاته‌وه‌ که‌بابه‌تی زۆر سودبه‌خشن

لێره‌وه‌ هیوادارم هه‌میشه‌ به‌رده‌وام بێت نه‌کا وه‌ک هه‌ندێک ئه‌ندام ته‌نها له‌پێناو پۆست یانه‌ جێبهێڵێ
ئه‌وه‌یی ئێمه‌یی له‌گه‌ڵ ئه‌ندامانی پێشوویی خۆمان جیاکردۆته‌وه‌ ئه‌وه‌یه‌ ئێمه‌ هه‌رگیز له‌پێناو پۆست له‌یانه‌ دانه‌بووینه‌ پێشتریش چه‌ندین که‌س رۆییشتوون ته‌نها له‌به‌ر ئه‌وه‌یی پله‌یان لێ وه‌رگیراوه‌ته‌وه‌

عیدمیلادت مبروک خوشکم ههههههههههههههههههه سه‌رکه‌وتووبی

زۆر سوپاس کۆسره‌ت له‌ هه‌ر شوێنێک مرۆڤ گه‌ر له‌ پێناو په‌رژه‌وندێک یان پله‌و پایه‌
کاری کرد قه‌ت به‌ردوام نابیت .......
منیش چونکه‌ ته‌نیا له‌به‌ر خۆشه‌ویسی یانه‌ به‌رده‌وامم تا یانه‌ بمینێت به‌رده‌ام ده‌بم.........

9

[size=20]ده‌ سته‌كانت خۆش ماندونه‌بی أستاذ كامه‌ران شتێكی جوانت كردوه‌ ئه‌وه‌ش له‌ چالاكی جه‌ نابته‌
لێره‌وه‌ ده‌ست خۆشی له‌ خاتوو سه‌وسه‌ن ئه‌كه‌م كه‌ ماوه‌یه‌كه‌ له‌م ماله‌ خنجیلانه‌ خزمه‌ت ئه‌كات به‌ بابه‌ته‌ سه‌رنج ڕأكێش و دره‌و شاوه‌كانی هه‌موو بابه‌ته‌كانی جێگای سه‌رنج و تێ بینین  وه‌ سودی گه‌ یاندوه‌ به‌ ئه‌ ندامان من بۆخۆم زۆر سه‌رسامم به‌ بابه‌ته‌كانی كه‌ده‌بینم بابه‌تێكی نوێ هه‌یه‌  سه‌ردێرێكی  شازی هه‌یه‌  به‌بێ ئه‌وه‌ی بابه‌ته‌كه‌م كردبێته‌وه‌ ئه‌ زانم هی ئه‌وه‌ بێ  شك و گومان...به‌ڵام لێره‌وه‌ ئه‌مه‌وێ شتێكی پی بڵێم ئه‌ گه‌ رلێم دڵته‌نگ نه‌بێت ئه‌ویش ئه‌وه‌یه‌ كه‌هه‌ندێ بابه‌تی واهه‌یه‌ هه‌ڵی ئه‌وا سێت له‌ وانه‌یه‌ بۆخۆی سوودی لی وه‌ر نه‌گرێت.... وه‌ هیوادارم وابیر بكاته‌وه‌ و بگه‌ڕیته‌وه‌ سه‌ رژیانی ساده‌ی جارانی  خۆی وه‌ ئم دێره‌ شیعره‌ش پێكه‌ش به‌ جه‌نابی ئه‌كه‌م هیوادارم سوودی لێ وه‌ ربگرێت[/size]

[size=20]بیر له‌ رابردوو هه‌رگیز مه‌كه‌وه‌
ڕابردوو چاڵی تاریكی شـــــه‌وه‌[/size]

[size=20]  برای بچوكت(شكور شه‌ یدا)[/size]

10

به‌ هیوایی به‌رده‌وامی له‌گه‌لمان و به‌رده‌وام بابه‌تی جوانتر
وه‌ هه‌موومان ده‌زانین جێگای ده‌ستی دیاره‌ له‌ یانه‌
هیوایی سه‌رکه‌وتن و به‌خته‌وه‌ری لۆ ده‌خوانم

دەڵێن شێت بووە ،دەست و پێی کۆت و بەند کەن!
دەڵێم: دڵ شێت بووە
دەست و پێ چ بکا؟!
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1535464_717902694897472_1960931195_n.jpg

11

Sarhang Muhsin نووسی:

به‌ڕێز سه‌رپه‌رشتیاری گشتی (سه‌وسه‌ن خان) شایه‌نی ئه‌م ڕێزگرتن و وه‌سفه‌یه‌. ئه‌و كه‌سێكی ماندوو نه‌ناسی ئۆقره‌ له‌به‌ر بڕاوه‌ بۆ یانه‌. هیوای ته‌مه‌ن درێژی بۆ ده‌خوازم. وایش هه‌ست ده‌كه‌م ئه‌و ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی ئێره‌ بێت! وه‌ سودگه‌يێنه‌رو به‌كاریگه‌ره‌ له‌ ده‌سته‌ی به‌ڕێوبه‌راندا ئه‌وه‌ش وایكردووه‌ پێویست بێت له‌ "وای ئێس ئێم ٢١".

زۆر سوپاس کاپتن خۆشحاڵم که‌ توانیومه‌ له‌ ئاست ڕه‌زامه‌ندی ئێوه‌ بم، به‌ دڵنیایه‌وه‌ هه‌تا ئه‌م یانه‌
مابێت ئه‌گه‌ر به‌ ته‌نیاش تێید بمینێمه‌وه‌ هه‌ر وه‌کو ئێستا ده‌بم هه‌میشه‌ به‌ شانازیه‌وه‌ له‌ خزمه‌ت
ئه‌و یانیه‌ ده‌بم . زۆر جار که‌ بیر ده‌که‌مه‌وه‌ ئه‌گه‌ر ڕۆژێک یانه‌ داخرێت ده‌بێت ژیان به‌بێ
یانه‌ چۆن بێت به‌ خه‌یاڵیش ته‌قه‌بولی ئه‌وه‌م نیه‌ چونکه‌ ده‌زانم فه‌راغێکی زۆر گه‌وره‌ له‌
ژیانم دروست ده‌کات . دوباره‌ سوپاس و هه‌ر شاد بیت................

12

شه‌ره‌فخان نووسی:

زۆر سوپاست ده‌که‌م براکه‌م تۆ یێکێکی له‌وانه‌ی زۆر سودم له‌ بابه‌ته‌کانت بینیوه‌.. ..
هیوای ته‌مه‌ن درێژیت بۆ ده‌خوازم سه‌رفیرازی هه‌ردو دونیا بیت یاخوا .............

13

شه‌ یدا نووسی:

[size=20]ده‌ سته‌كانت خۆش ماندونه‌بی أستاذ كامه‌ران شتێكی جوانت كردوه‌ ئه‌وه‌ش له‌ چالاكی جه‌ نابته‌
لێره‌وه‌ ده‌ست خۆشی له‌ خاتوو سه‌وسه‌ن ئه‌كه‌م كه‌ ماوه‌یه‌كه‌ له‌م ماله‌ خنجیلانه‌ خزمه‌ت ئه‌كات به‌ بابه‌ته‌ سه‌رنج ڕأكێش و دره‌و شاوه‌كانی هه‌موو بابه‌ته‌كانی جێگای سه‌رنج و تێ بینین  وه‌ سودی گه‌ یاندوه‌ به‌ ئه‌ ندامان من بۆخۆم زۆر سه‌رسامم به‌ بابه‌ته‌كانی كه‌ده‌بینم بابه‌تێكی نوێ هه‌یه‌  سه‌ردێرێكی  شازی هه‌یه‌  به‌بێ ئه‌وه‌ی بابه‌ته‌كه‌م كردبێته‌وه‌ ئه‌ زانم هی ئه‌وه‌ بێ  شك و گومان...به‌ڵام لێره‌وه‌ ئه‌مه‌وێ شتێكی پی بڵێم ئه‌ گه‌ رلێم دڵته‌نگ نه‌بێت ئه‌ویش ئه‌وه‌یه‌ كه‌هه‌ندێ بابه‌تی واهه‌یه‌ هه‌ڵی ئه‌وا سێت له‌ وانه‌یه‌ بۆخۆی سوودی لی وه‌ر نه‌گرێت.... وه‌ هیوادارم وابیر بكاته‌وه‌ و بگه‌ڕیته‌وه‌ سه‌ رژیانی ساده‌ی جارانی  خۆی وه‌ ئم دێره‌ شیعره‌ش پێكه‌ش به‌ جه‌نابی ئه‌كه‌م هیوادارم سوودی لێ وه‌ ربگرێت[/size]

زۆر سوپاس مامۆستا دڵ خۆش بووم به‌ په‌یامه‌که‌ت تۆ هه‌میشه‌ مامۆستام بویت زۆر
شتت لێوه‌ فێر بوم جێگای خۆشحاڵیه‌ که‌ له‌ بابه‌ته‌کانم ڕازیت  ئه‌وه‌ی که‌ده‌ڵێی سودی
سودی بۆ خۆم نه‌به‌ نازانم کامه‌ بابه‌تت مه‌به‌سته‌ به‌س ده‌زانم که‌ ماوێک گۆڕانکاریم
به‌سه‌ر هاتبوو ئه‌ویش وه‌ک ده‌زانی له‌ ده‌سدانی ئه‌و هاوڕێه‌م دوای باوکم وای لێ
ده‌کردم هه‌ندێک بابه‌تی خه‌مناکم بڵاو ده‌کرده‌وه‌ ئه‌ویش زیاتر له‌ فه‌یسبوک بوو به‌س
شکم لۆ ئه‌و بابه‌تانه‌ ده‌چی به‌ کۆپله‌ شیعره‌که‌ت دیاره‌ ههه
ئه‌گه‌ر نا هه‌ر که‌سه‌ ساده‌که‌ی جارانم سوپاس بۆ خوا، قه‌تیش له‌ ئامۆژگاریه‌کانت
دڵته‌نگ نابم به‌ڵکو پێی گه‌وره‌ ده‌بم زۆر سوپاسیشت ده‌که‌م ۆ ئه‌و کۆپله‌ شیعره‌
خوای گه‌وره‌ هه‌میشه‌ سه‌رفیرازت بکات مامۆستا ...........

14

ئەک بیر سەلامەت بێ استاذ کامەران smile ! , کورە والله انت Excellent smile
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در خۆشم بە دیتنی ئەو بابەتە !
ئەو سەر پانە smile مەعەدەل لە ریزی ئەو ئەندامانەدا بووە ، کە هەمیشە لە یانە دانەبڕاون و بەردەوام لەگەڵ یانە بوون لە خۆشی و ناخۆشیەکان ، هەموو کات لەو مارەی بووە smile چونکە ئێرە ماری دووەمیتی و  ماری دووەم مانە !
هەمیشە بابەتەکانت جێگای سوود بوون لۆ هەمووان و لۆ منیش smile
هیوام بەردەوامیتە و بەردەوامیتانە هەتا نەفەسی ئاخیری smile
ئیتر بۆ پێشەوە . . .
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
لێرەشەوە سوپاست دەکەم کە خوێنەری زۆرێک لە بابەتەکانی من بوویت big_smile
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
کاک کامەران با تۆش لە بیر نەکەین برالا ، ئەتووش هەمیشە رێزێکی تایبەتت هەیە لە کن هەموومان و لە دری منیش بنەبانێت گرتییە smile .
کاک کامەران لە سەر ئینزت سەردێری بابەتەکەتم کردەوە فۆنتی کوردەواری smile
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
براتان : چاو ملەوەن big_smile

ساده‌ترين به‌خشين !
ئه‌وه‌يه‌ كه‌ پێكه‌نين بخه‌يته‌ سه‌ر لێوى كه‌سانێك ،
كه‌ بيرى پێكه‌نين ئه‌كه‌ن . . .

15

SAWSAN نووسی:

سه‌ره‌تا زۆڕ زۆر سوپاسی براو و هاوڕێی ئازیزم کامه‌رانی سه‌لما ده‌که‌م
بۆ به‌بیرهینانه‌وه‌ی ئه‌م ڕۆژه‌ تا بابه‌ته‌که‌تم نه‌خێنده‌وه‌ خۆشم له‌ بیرم نه‌بوو
دڵخۆش بووم به‌وه‌ی که‌ به‌ ئه‌ندمێکی چاڵاک ناوت بردم ئه‌گه‌رچی من
هه‌رچیم کردبێت بۆ یانه‌ هه‌میشه‌ خۆم به‌ که‌مه‌رخه‌م زانیوه‌ پێم وابوه هیچم
نه‌کردوه‌ شایسته‌ی باس کردن بێت چونکه‌ یانه‌م زۆر به‌ گه‌وره‌تر زانیوه‌ بۆیا
ده‌ڵێم خوا بکات من له‌ ئاست وته‌کانی تۆ بوبم به‌وه‌ زۆر دڵخۆش ده‌بم.........
یانه‌ بۆ من وه‌ک ماڵی دوه‌مم وایه‌ زۆر شتی لێ فێر بووم که‌ هه‌میشه‌ خۆم به‌
قه‌رزاری ده‌زانم وه‌ زۆر هاوڕێی باشم تێدا ناسین که‌ بۆ من هه‌یشه‌ جێگای شانازین
له‌ هه‌مان کات وه‌ک ئامانژه‌ت پێ کردوه‌ روبه‌روێ زۆر کێشه‌ بومه‌وه‌ زۆر که‌س
هه‌وڵیان دا له‌ کارو چاڵاکیه‌کانم ڕامبگرن به‌س نه‌یانتوانی چونکه‌ خۆشه‌ویستیم له‌ بۆ
یانه‌ زۆر له‌ کێشه‌کان گه‌وره‌تر بوو که‌ ده‌هاتنه‌ ڕێم .................
بۆیاش باسی خۆشیو ناخۆشیه‌کنم کرد ئه‌م بابه‌ته‌ی تۆ ئه‌مرۆ ده‌رگای گشت یادگاریه‌
خۆش ناخۆشه‌کانی لێ کردمه‌وه‌ .......................
دوباره‌ زۆر سوپاس هاوڕێم به‌خته‌وه‌ر بیت هه‌میشه‌ ............

شايانى نيه ئةمة شايستةت بوو ان شاء الله هةردةم بةردةوام دةبيت,
بةختةوةر بيت .......ز

[size=24]   
ئازیز، له‌ مه‌یلی هاتن و له‌ هه‌وای مانه‌وه‌م و سوتانمدا مه‌گه‌ر وه‌ك په‌روانه‌ نه‌بووم
هه‌ستم هێنده‌ برینداره‌ که‌ به‌سه‌ بۆ ئه‌وه‌ی تا ئه‌به‌د له‌گه‌ڵتدا بێده‌نگی هه‌ڵبژێرم.!!
[/size]

16

Sarhang Muhsin نووسی:

شايانى نيه كاپتن  ......
شيعرة جوانةكانى تؤش نةبوان يانة بة جؤريكى تر دةبوو دةستى تؤش خؤش بيت.

[size=24]   
[/size]

17

شه‌ره‌فخان نووسی:

سوباس شةرةفخان كيان  ئازيزى منيت

[size=24]   
[/size]

18

سوباس شةرةفخان كيان  ئازيزى منيت

[size=24]   
[/size]

19

شه‌ یدا نووسی:

[/size]

شايانى نيه مامؤستا دةستى تؤش خؤش

[size=24]   
[/size]

20

Jaw Zard نووسی:

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
کاک کامەران با تۆش لە بیر نەکەین برالا ، ئەتووش هەمیشە رێزێکی تایبەتت هەیە لە کن هەموومان و لە دری منیش بنەبانێت گرتییە smile .
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سوباس جاوزةرد كيان زؤر بةريزيت
وەلا كاكه زريان گيان تؤش هەمیشە رێزێکی تایبەتت هەیە لاى من
من فؤنتى كورديم نية دةستةكانت خؤش بيت  چاوه ملەوەنەكانت ماچ دەكەم
smile

[size=24]   
[/size]

21

SAWSAN نووسی:
شه‌ یدا نووسی:

زۆر سوپاس مامۆستا دڵ خۆش بووم به‌ په‌یامه‌که‌ت تۆ هه‌میشه‌ مامۆستام بویت زۆر
شتت لێوه‌ فێر بوم جێگای خۆشحاڵیه‌ که‌ له‌ بابه‌ته‌کانم ڕازیت  ئه‌وه‌ی که‌ده‌ڵێی سودی
سودی بۆ خۆم نه‌به‌ نازانم کامه‌ بابه‌تت مه‌به‌سته‌ به‌س ده‌زانم که‌ ماوێک گۆڕانکاریم
به‌سه‌ر هاتبوو ئه‌ویش وه‌ک ده‌زانی له‌ ده‌سدانی ئه‌و هاوڕێه‌م دوای باوکم وای لێ
ده‌کردم هه‌ندێک بابه‌تی خه‌مناکم بڵاو ده‌کرده‌وه‌ ئه‌ویش زیاتر له‌ فه‌یسبوک بوو به‌س
شکم لۆ ئه‌و بابه‌تانه‌ ده‌چی به‌ کۆپله‌ شیعره‌که‌ت دیاره‌ ههه
ئه‌گه‌ر نا هه‌ر که‌سه‌ ساده‌که‌ی جارانم سوپاس بۆ خوا، قه‌تیش له‌ ئامۆژگاریه‌کانت
دڵته‌نگ نابم به‌ڵکو پێی گه‌وره‌ ده‌بم زۆر سوپاسیشت ده‌که‌م ۆ ئه‌و کۆپله‌ شیعره‌
خوای گه‌وره‌ هه‌میشه‌ سه‌رفیرازت بکات مامۆستا ...........

[size=22]زۆرسوپاست ئه‌كه‌م خوشكێ بۆ ئه‌وهه‌ست و ده‌ربرینه‌ جوانه‌ت إن شاءالله‌ هه‌میشه‌ به‌خته‌وه‌رو سه‌ركه‌وتو ئه‌بیت له‌ گشت بواره‌كانی ژیانتدا إن شاءالله‌ تۆش سه‌رفرازو سه‌ركه‌وتوی هه‌ردوو دونیا ئه‌بیت[/size]

22

one نووسی:

به‌ هیوایی به‌رده‌وامی له‌گه‌لمان و به‌رده‌وام بابه‌تی جوانتر
وه‌ هه‌موومان ده‌زانین جێگای ده‌ستی دیاره‌ له‌ یانه‌
هیوایی سه‌رکه‌وتن و به‌خته‌وه‌ری لۆ ده‌خوانم

زۆر سوپاست ده‌که‌م شێخانی هیوادارم که‌ وابم له‌ ئاست ڕه‌زامه‌ندی
به‌ڕێزت بم چونکه‌ ڕیش سپی یانه‌که‌ما هه‌ر به‌خۆتی هههه
تۆش به‌ هه‌مان شێوه‌ جێگای ده‌ست په‌نجه‌ت دیاره‌ به‌ تایبه‌تی له‌ دانانی
بابه‌تی ئاینی خوای گه‌وره‌ پاداشتت بداته‌وه‌ سه‌رفیرازی هه‌ردوو دونیا بیت...........

23

Jaw Zard نووسی:

در خۆشم بە دیتنی ئەو بابەتە !
ئەو سەر پانە smile مەعەدەل لە ریزی ئەو ئەندامانەدا بووە ، کە هەمیشە لە یانە دانەبڕاون و بەردەوام لەگەڵ یانە بوون لە خۆشی و ناخۆشیەکان ، هەموو کات لەو مارەی بووە smile چونکە ئێرە ماری دووەمیتی و  ماری دووەم مانە !
هەمیشە بابەتەکانت جێگای سوود بوون لۆ هەمووان و لۆ منیش smile
هیوام بەردەوامیتە و بەردەوامیتانە هەتا نەفەسی ئاخیری smile
ئیتر بۆ پێشەوە . . .
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
لێرەشەوە سوپاست دەکەم کە خوێنەری زۆرێک لە بابەتەکانی من بوویت big_smile
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

زۆر سوپاس چاو مله‌وه‌ن خۆشاڵ بوم به‌ په‌یامه‌که‌ت
تۆش به‌ هه‌مان شێوه‌ ئه‌ندمێکی کارا و لێهاتوی له‌ هه‌مووی
گرینگتر گوێڕایه‌ڵیتو هه‌ز به‌ ئامۆژگاری ده‌کیت له‌ خوای به‌ زیاد بیت
زۆر جار سه‌رسام ده‌بم به‌ بیرو بۆچونه‌کانت به‌س قه‌ت وات پێناڵم چونکه‌
ده‌مه‌وێ باشتریش بیت خوای گه‌وره‌ ته‌مه‌ن درێژت بکات برای شیرینم .............

24

به‌راستی خوشكه‌ سه‌وسه‌ن جێ ده‌ستی دیاره‌ له‌یانه‌ له‌هه‌موو ڕوویه‌كه‌وه‌ ،هه‌میشه‌ خه‌مخۆری یانه‌ بوه‌ ته‌نانه‌ت چالاكی زۆربه‌ی ئه‌ندامه‌كانش به‌هۆی هاندانی ئه‌وه‌وه‌ بووه‌، بابه‌ته‌كانشی زۆر به‌سووده‌ من هه‌ر بابه‌تێكم بینیبێت خوێندومه‌ته‌وه‌ و سوودشم لێ بینیوه‌ چونكه‌ شتی نه‌وازه‌ داده‌نێ دووباره‌ نیه‌ .هیوای سه‌ركه‌وتنی بۆ ئه‌خوازم له‌هه‌موو بواره‌كانی ژیانی ،

ده‌ستی تۆش خۆش مامۆستا كامه‌ران گیان

[size=16]me In FaCeBooK[/size]
http://smn21.com/up/uploads/gif/90a0f9c2ac.gif
http://smn21.com/up/uploads/gif/447ff6b015.gif

25

SaMaN992 نووسی:

به‌راستی خوشكه‌ سه‌وسه‌ن جێ ده‌ستی دیاره‌ له‌یانه‌ له‌هه‌موو ڕوویه‌كه‌وه‌ ،هه‌میشه‌ خه‌مخۆری یانه‌ بوه‌ ته‌نانه‌ت چالاكی زۆربه‌ی ئه‌ندامه‌كانش به‌هۆی هاندانی ئه‌وه‌وه‌ بووه‌، بابه‌ته‌كانشی زۆر به‌سووده‌ من هه‌ر بابه‌تێكم بینیبێت خوێندومه‌ته‌وه‌ و سوودشم لێ بینیوه‌ چونكه‌ شتی نه‌وازه‌ داده‌نێ دووباره‌ نیه‌ .هیوای سه‌ركه‌وتنی بۆ ئه‌خوازم له‌هه‌موو بواره‌كانی ژیانی ،

ده‌ستی تۆش خۆش مامۆستا كامه‌ران گیان

زۆر سوپاست ده‌که‌م سامان بۆ په‌یڤه‌ جوانه‌کانت خۆشحالم بابه‌ته‌کانم له‌ ئاست ڕه‌زامه‌ندی
تۆ و ئه‌ندمان بونه‌ تۆ هه‌میشه‌ خوێنه‌ری بابه‌ته‌کانم بویت و به‌ په‌یامه‌ جوانه‌کانت بابه‌ته‌کانت
زیاتر جوان کردون په‌یامه‌ کانی ئێوه‌ هه‌میشه‌ هۆکار بون بۆ هادانم که‌ زیاتر چاڵاک بم به‌ تایبه‌تی تۆ
هیوای سه‌رکه‌وتنت بۆ ده‌خوازم برای شیرینم ..............