1

بابه‌ت: ده‌نگ به هانده‌رانی به‌رشلۆنه‌و ریال مـه‌درید كۆده‌كاته‌وه‌ ‌

بۆ ئه‌وه‌ی ده‌نگ كـۆبكاته‌وه‌ كاندیدێك په‌ناده‌باته‌ به‌ر هانده‌رانی به‌رشلۆنه‌ و ریال مـه‌درید له‌هـه‌ولێر بزانه‌ چۆنه‌ !!!

وه‌ك ئـاشكرا له‌هـه‌رێمی كوردستان و عێراق قۆناغی هـه‌لبژاردن به‌رێوه‌یه‌ له‌سـه‌ره‌تـایی ئه‌م مـانگه‌وه‌ كـاندیده‌كـان ده‌ستیـان به‌پرو پـاگه‌نده‌ی هـه‌لبژاردن كـردووه‌ بۆ ئه‌وه‌ی زۆرترین ده‌نگ كۆ بكـه‌نه‌وه‌ ، له‌هـه‌ولێر كـاندیدێكی سه‌ربه‌ حزبێك له‌  بانگێشه‌كه‌ی په‌ناده‌باته‌ به‌ر هـانده‌رانی به‌رشلۆنه‌ و ریال مـه‌درید بۆ ئه‌وه‌ی ده‌نگی پێبده‌ن كه‌ژمـاره‌ی كـاندیده‌كه‌ 22 بوو یه‌ك به‌خـۆی هـاوری ده‌كـرد له‌ تیڤی ده‌نگێم پێبده‌ن چونكه‌ ژمـاره‌ی من هی دانیـال ئه‌ڤێش ی یاریزانی یانه‌ی به‌رشلۆنه‌یه‌ و وه‌ یاریزان دیمـارییه‌ه‌ یاریزانی یـانه‌ی ریـال مـه‌درید .

سـانی

هه‌موو ئه‌و بابه‌ت و زانیـاریه‌ وه‌رزشیـانه‌ی كه‌ له‌ لایـان رۆژنـامه‌نوسی وه‌رزشی سـانی نـاصیح بڵاو ده‌كرێته‌وه‌ ، مـافی پارێزراوه‌ ، بۆیه‌ ئه‌گه‌ر تۆش بڵاوت كرده‌وه‌ ئـامـاژه‌ به‌سه‌رچـاوه‌ و نـاوی نوسه‌ره‌كه‌ بكه‌ .

2

وه‌ڵام: ده‌نگ به هانده‌رانی به‌رشلۆنه‌و ریال مـه‌درید كۆده‌كاته‌وه‌ ‌

هههههههههههه نایناسم کی یه‌ برا؟

.

.

.
[size=24]facebook[/size]

3

RzGaR 13 نووسی:

هههههههههههه نایناسم کی یه‌ برا؟

مه‌یناسه‌ باش نیه‌ هههههههههها

هه‌موو ئه‌و بابه‌ت و زانیـاریه‌ وه‌رزشیـانه‌ی كه‌ له‌ لایـان رۆژنـامه‌نوسی وه‌رزشی سـانی نـاصیح بڵاو ده‌كرێته‌وه‌ ، مـافی پارێزراوه‌ ، بۆیه‌ ئه‌گه‌ر تۆش بڵاوت كرده‌وه‌ ئـامـاژه‌ به‌سه‌رچـاوه‌ و نـاوی نوسه‌ره‌كه‌ بكه‌ .

4

سلاو کاك سانی
به‌بروای من بيرکردنه‌وه‌ت زۆر هه‌ڵه‌يه‌ ئه‌زيزم
ئه‌وه‌ی تۆ باسی ده‌که‌يت جه‌لال په‌رێشانه‌ تاکه‌ کانديده‌ به‌هيچ شێوه‌يه‌ک وێنه‌ی خۆی له‌سه‌ر شه‌قامه‌کان هه‌ڵنه‌واسيوه‌
زۆريش ئاسايه‌ ئه‌گه‌ر رێکلام بۆخۆی بکات له‌کاتی ياری مافی خۆيه‌تی
دواتر ژماره‌که‌ی 22 نيه‌ ئه‌زيزم ژماره‌ی جه‌لال په‌رێشان 27 زۆر هه‌ڵه‌ رۆيشتووی.

5

jalal parshean bo chy xoy kandeyt krdwa  xom ro  awesh bo ba syasat madar  walah xosh kurdstan

ئه‌کرێ له‌ گه‌ڵ ئاسمان ڕێککه‌وین دوووباڵی ئه‌فسوناویم باتێ...تا بۆ لای بفڕم؟! ئه‌شێ ده‌ریا له‌ گه‌ڵما هه‌ند میهرابان بێت نه‌هێڵێ قوڵای بمخنکێنێ .شه‌پۆله‌کانیش ئارام کاته‌وه‌ ...تا له‌ لای له‌نگه‌ربگرم ئه‌وه‌ی که‌ ئاسته‌مه‌و ناکرێ ..ئه‌ی یار مه‌ودای نێوان...ڕۆحی من و دڵی تۆیه‌ نازانم چۆن هه‌نگاو بنێم و چۆن بیبڕم ؟!
http://www.lexilogos.com/keyboard/sorani.htm

6

كوڕه‌ كـاكه‌ ره‌وشت وه‌الله‌ جه‌لال په‌رێشـان نیه‌ كـاندیدێكه‌ ژمـاره‌كه‌ی 22

7

[size=22]من ئه‌و شه‌وه‌ی یه‌كێكم بینی له‌ته‌له‌فزیۆن  باسی پێ  وه‌بردنی ره‌وشی وه‌رزشی ئه‌   كرد له‌ كوردستان زۆری قسه‌  ده‌كرد به‌  هاری هینابووه‌ چۆكان به‌ س نازانم سه‌ر به‌ چ حزبێك  بوو  نه‌شم ناسی به‌س ئه‌و قسه‌ ی ئه‌و لێی ده‌كرد وه‌رزش له‌ كوردستانس  وه‌كو  به‌رازیلی لێده‌هات[/size]