1

بابه‌ت: گرافیك : پرۆفایلی گۆڵچیه‌كـان / یاسین كه‌ریم گۆلچی سلێمـانی

[center]پرۆفایلی گۆڵچه‌یه‌كـانی كوردستــان / گۆڵچی یـانه‌ی وه‌رزشی سلێمـانی ئـامـاده‌ بوو وه‌ڵامی پرسیـاره‌كـانمان بداته‌وه‌

*نــاو : ياسين كريم رسول

*ته‌مه‌ن سـاڵی له‌دایك بوون : 1990 ( 25 )ســاڵ

*ژمارەی درێست ؟ بۆ ئه‌م ژمـاریه‌ت هه‌ڵبژارد ؟
له خولى عێراق ٢٢ له خولى كوردستان ١٢ .من زياتر ٢٢ خـۆش ده‌وێت چونكه‌ من له‌م رۆژه‌ له‌دایك بوومـه‌

*بارى خێزانی : خێزان دارنیم له‌گه‌ڵ مـاڵه‌وه‌ ده‌ژیم .

*ئـاره‌زوو : حـه‌زده‌كه‌م له‌ هـه‌ڵبژارده‌ی عێراق یـاری بكـه‌م .

*به‌ژداریه‌كـان : خولی عێراق و كوردستــان .

* دەستكەوتەكان :
باشترین گۆڵچی له‌ خولی پله‌یه‌كی عێراق
به‌ده‌ست هێنـانی پله‌ی سێیه‌م له‌گه‌ڵ یـانه‌ی پێشمه‌رگه‌ی هه‌ولێر
به‌ده‌ست هێنانی پله‌ی سێیه‌م له‌گه‌ڵ یـانه‌ی سلێمـانی .
به‌ده‌ست هێنـانی سێ وه‌رز باشترین گۆڵچی له‌ پله‌ی یه‌كه‌م تا دووه‌م .
وه‌رزی 2014 / 2015 كه‌مترین گۆڵی لێكراوه‌ ، له‌ 26 یاری 13 گۆڵ .

*ئه‌و یانانه‌ی كه‌ یاری بۆت كـردووه‌ ؟ : سلێمـانی و پ.هه‌ولێر

*له‌كوردستـان و جیهـان به‌چ گۆڵچیه‌ك سه‌رسـامی ؟: هه‌مووگۆڵچه‌یه‌كـانی كوردستـان زۆر باشن ، گۆڵچی ریال مه‌درید كـاسیـاس باشترین گۆڵچیه‌ لای من .

ئه‌ی له‌باره‌ی خولی كوردستـان چی گوت ؟!
هه‌چه‌نده‌ له‌زۆربه‌ی یارییه‌كـان كیشه‌ و مشكیله‌ی هه‌یه‌ ، به‌ڵام خولی نایابی كوردستـان ته‌مه‌نێكی كورتی هه‌یه‌ و توانیتی زۆر به‌سه‌ركه‌وتوانه‌ یارییه‌كـان به‌رێوه‌ ببه‌ن  [/center]

http://im62.gulfup.com/vzpyF1.jpg

چه‌ند تێبینیه‌ك  :
1-ئێمه‌ هه‌موو گۆڵچیه‌كـانی كوردستـان به‌سه‌رده‌كه‌ینه‌وه‌ بێ جیـاوازی شـاره‌كـان .
2- هه‌موو شه‌وی پێنج شـه‌مه‌یه‌ك پرۆفایلی گۆڵچیه‌ك بڵاو ده‌كه‌ینه‌وه‌ .
3- ئێمه‌ دووجـار ئـاگه‌داری گۆڵچی ده‌كه‌ینه‌وه‌ كه‌ وا ڵامـان بده‌نه‌وه‌ ئه‌گه‌رنـا بڵاو نـاكه‌ینه‌وه‌ گله‌یمـان لێنه‌كـه‌ن .

بیرۆكه‌ی : سه‌رهه‌نگ موحسین خاوه‌ن مـاڵپه‌ر و سـانی نـاصیح به‌رێوبه‌ری گشتی به‌شی وه‌رزشی مـاڵپه‌ری سه‌رهه‌نگ موحسین

هه‌موو ئه‌و بابه‌ت و زانیـاریه‌ وه‌رزشیـانه‌ی كه‌ له‌ لایـان رۆژنـامه‌نوسی وه‌رزشی سـانی نـاصیح بڵاو ده‌كرێته‌وه‌ ، مـافی پارێزراوه‌ ، بۆیه‌ ئه‌گه‌ر تۆش بڵاوت كرده‌وه‌ ئـامـاژه‌ به‌سه‌رچـاوه‌ و نـاوی نوسه‌ره‌كه‌ بكه‌ .