1 (دەستکاری کراوە: sara _ barazily 2009-07-15 08:34:57)

بابه‌ت: هه‌موتان بلین ئامیییییییییییییییییییییییییییییییین

[size=24]سلاو له‌ هه‌مو ئه‌ندامه‌ خۆشه‌ویسته‌کانی یانه‌ی سه‌رهه‌نگ

به‌یانی یانه‌ی هه‌ولیر له‌ یاری کۆتایی یاری هه‌یه‌
من دوعایه‌ک ده‌که‌م ئه‌وه‌ی ئه‌و په‌یامه‌ ده‌خینته‌وه‌
بلی ئامین
یاره‌بی خوایه‌ سبه‌ی له‌ هه‌مو هه‌ولیر ببیته‌ ئاهه‌نگ گیران
به‌ بۆنه‌ی به‌ده‌ست هینانی خولی عراق بۆ جاری 3 له‌لایه‌ن هه‌ولیر
ئه‌من دلم له‌سه‌ر 1000000 لیده‌دا
تکایه‌ هه‌موتان بلین ئامیییییییییییییییییین[/size]

2

وه‌ڵام: هه‌موتان بلین ئامیییییییییییییییییییییییییییییییین

سلاؤ لة تؤش بةريزةكةم ماوةيةك ديار نةبوويت هاورةى ئازيزى

[center]http://www.kurdupload.com/images/ORmS1345635726/iraqlive_1344459358_365.png

[size=20]

دەزانی؟!
هەندێک کەس هەرچەند بیانخوێنیەوە... ماندو نابی!
هەندێک کەس هەرچەند گوێی لێئەگری ... پێیان عادەتـــــ ناکەی
هەندێک کەس هەرچەند دوبارە ببنەوە .... دیسان شازن ، ئەلێی هێشتا نەتکردونەتەوە!

بینیوتە؟؟! گوێت گرتوە؟! هەندێک کەس بێ کۆتایین..
[/size][/center]

3

[size=24]ئــــــــــــــــــــــــــامیــــــــــــــــــــــــــــن

به‌ڵام چی بوه سارا خان وا به‌ئێمه‌ ده‌ڵیی بڵێ ئامین big_smile[/size]

4

زۆر به خێر بێیه وه   ولله غه ریبیمان ده كردی

[center][size=26]I ALWAYS TELL THE TRUTH EVEN WHEN I LIE[/center]
[/size][center]http://s9.postimg.org/4ssfgcxsv/cover.jpg[/center]

5

بۆ بلیین ئامین
یه ک پرسیاری ئێمه ت وهلام نه داوه کوری باش

6

هاوریان من نالیم به‌خیر هاتنه‌وه‌م بکه‌ن
من ده‌لیم دوعا بۆ هه‌ولیر بکه‌ن
په‌یامه‌که‌ بخوینه‌وه‌

7

ئامیننننننننننننننننننننننننن

ساراخان سماك نهوسیتی كوری باش یعنی تۆكوری؟؟:D

[center][size=26]I ALWAYS TELL THE TRUTH EVEN WHEN I LIE[/center]
[/size][center]http://s9.postimg.org/4ssfgcxsv/cover.jpg[/center]

8

smackdawn نووسی:

بۆ بلیین ئامین
یه ک پرسیاری ئێمه ت وهلام نه داوه کوری باش

1- ئه‌من کجم کور نیمه‌
2- ببورن بۆ پرسیاره‌کان جونکه‌ من له‌ یانه‌ نه‌بووم
3- هه‌ولیر شاری خۆته‌ جۆن نالی ئامین

9

أمين  ديسان أمين

http://www.kurdupload.com/images/9AKd1349200352/564857_288881027887572_2144180606_n.jpg

10

ئــــــــــــــــــــــــــامیــــــــــــــــــــــــــــنه  ئه ها ليم تيك جوو

ئــــــــــــــــــــــــــامیــــــــــــــــــــــــــــن

11

سارا خان سةت جار دةليم
ئامييييييييين

يؤفانتس يانةى دوينئ ئةمرؤ سبةى
http://smn21.com/up/uploads/jpg/f0c88882ff.jpg

12

ئــــــــــــامين

.

.

.
[size=24]facebook[/size]

13

[size=16]

ووووووووواااااااااااااااااووووووووو
کچی 1000000000000000000000000000 جار ئامين
والله‌ منيش زۆر ده‌ترسم هه‌ولير نه‌باته‌وه‌

به‌خوای هه‌ولير بباته‌وه‌ هه‌موتان دعوه‌تی من
ته‌بعن من ده‌يکه‌مه‌ حه‌فله‌[/size]

[size=16]هه‌ر ما‌نگێک ده‌ستکه‌وتت نه‌بو تێیدا رۆژه‌ کانی مه‌ژمێره‌[/size]

14

سڵاو

يه‌که‌م شت ساره‌ کچه‌ نه‌ك کور..

دووه‌م يانه‌ی هه‌ولێر شاری خۆته‌ پێويسته‌ به‌بيته‌ هانده‌ری..

سێيه‌م ئينشالله هه‌ولێر ده‌باته‌وه‌ ئامين..

ده‌ست خۆش بێت گوڵی يانه‌... خوشه‌که‌که‌م سارا خان...

15

[size=24]سوپاس بۆ په‌یامه‌کانتان
ئینشائه‌له‌ دوعای هه‌موتان قبول ده‌بی[/size]

16

انشاالله‌ هه‌وله‌ر ده‌باته‌وه‌     2  -  0

17

انشاالله‌ هه‌ولێر ده‌باته‌وه‌     2  -  0

18

[size=24]ئه‌من شته‌کتان پێ ده‌لێم به‌س له‌لای که‌س وامه‌رێن باشه‌

هه‌ولێر_3*0_نه‌جه‌ف
هه‌ولێر پاله‌وانه‌[/size]

[center]زۆر شتی من هەیە لای خۆت گلت داوەتەوە
خەو.. خۆراک.. خەیاڵ.. بیرکردنەوە و هۆش
پێم بڵی کەی دەبمەوە خاوەنیان !!
[/center]

19

ئینشائه‌له‌ پیش بینیه‌که‌ت راست ده‌ر ده‌جیت

20

امين

21

[size=24]ئـــــــــــــــامیـــــــــــــــن یارب العالمین [/size]

http://archive.sherwan.net/upload/1203867778.jpg

22

[size=24]پێش چه‌ند كاتژمێرێك پێش ئێستا دوعام ده‌كرد به‌ڵام ئێستا دڵم سارد بوو

وه‌ڵا ئه‌گه‌ر بدۆڕێش پێم ئاساییه‌

[/size]:D

23

امین

http://www.orkutguys.com/comments/beautiful/images/beautiful.gif
ئێستاكه تۆ، له من ونى منيش له تۆ،دورو وونم!
پێوانه‌ى رێگاى نێوانمان چه‌ند بستێكه ،
نه خۆزگه‌م ده‌ستى پێده گات نه‌ده‌نگم ده‌گاته لات!

24

Aso_HawlerY نووسی:

بسمیلا
ئه‌و قسانه‌ جیه‌ کاک ئاسۆ
هه‌ولیر بدۆری پیت ئاسایه‌؟
کوره‌ ئه‌من نانی نیوه‌رۆشم نه‌خواردیه‌
له‌ ترسی یاریه‌که‌ خه‌ریکه‌ جه‌لته‌ لیم بدات
ئه‌توش ده‌لی ئاسایه‌ به‌راستی سه‌یره‌
باوه‌ر ناکه‌م ئه‌م نوسینانه‌ ئی که‌سیک بیت
که‌ ناوی ئاسۆیه‌
ئه‌وه‌ ئی ئاسۆیه‌کی تره‌ نه‌ک ئه‌و ئاسۆیه‌ی
که‌ ئه‌من ده‌ی ناسم

25

[size=16]ئامین هه‌ر بۆ ئه‌وه‌ داخوا ووتم ده‌بێ چێ بێ ئه‌و ئامینه‌ ؟؟؟
ووتم له‌وانه‌یه‌ ئامینه‌ خان هاتبێ بۆ مه‌کۆ منیش به‌خێر هاتنی بکه‌م
ده‌ستت خۆش بێ به‌رده‌وام بی به‌رێزم ...
[/size]

26

hemn_sherwany نووسی:

[size=16]ئامین هه‌ر بۆ ئه‌وه‌ داخوا ووتم ده‌بێ چێ بێ ئه‌و ئامینه‌ ؟؟؟
ووتم له‌وانه‌یه‌ ئامینه‌ خان هاتبێ بۆ مه‌کۆ منیش به‌خێر هاتنی بکه‌م
ده‌ستت خۆش بێ به‌رده‌وام بی به‌رێزم ...
[/size]

جا توخوا کاک هیمن ئه‌وه‌نده‌ که‌مه‌‌

27

sara _ barazily نووسی:
Aso_HawlerY نووسی:

بسمیلا
که‌ ناوی ئاسۆیه‌
که‌ ئه‌من ده‌ی ناسم

زۆر ڕاسته‌ سارا خان تۆ كه‌نانت نه‌خواردوه‌ بۆ هه‌ولێر وه‌ڵا منیش له‌ داخی شتێك زۆر تێك چووم
له‌ئێواره‌وه‌ دوعایان بۆ ده‌كه‌م بڕوابكه‌ تا پێش نیوه‌ڕۆ له‌ دیار كه‌ناڵی ( العراقیه‌ ) بووم زۆر دڵخۆش
بووم كاتێك كه‌ وتیان یاریزانێكی یانه‌ی ( نه‌جه‌ف ) پێكانی هه‌یه‌ به‌ڵام داخی ئێوه‌نازانم چی له‌
دڵی من هه‌یه‌ به‌س نایڵێم هه‌ڵی ده‌گرم (( داوای لێبوردن ئه‌گه‌ر ئه‌و په‌یامه‌م نوسی ))
چونكه‌ به‌ڕاستی 100% هه‌قی خۆمه‌ و ئێستاش ئه‌گه‌ر له‌به‌ر دڵی ئێوه‌نه‌بێت ده‌ڵێم
هه‌ولێر بدۆڕی پێم ئاساییه‌ به‌ڵام له‌به‌ر خاتری ئێوه‌و خۆشه‌ویستی ئێوه‌ ده‌ستم شكاوه‌ .

28

Aso_HawlerY نووسی:
sara _ barazily نووسی:
Aso_HawlerY نووسی:

بسمیلا
که‌ ناوی ئاسۆیه‌
که‌ ئه‌من ده‌ی ناسم

زۆر ڕاسته‌ سارا خان تۆ كه‌نانت نه‌خواردوه‌ بۆ هه‌ولێر وه‌ڵا منیش له‌ داخی شتێك زۆر تێك چووم
له‌ئێواره‌وه‌ دوعایان بۆ ده‌كه‌م بڕوابكه‌ تا پێش نیوه‌ڕۆ له‌ دیار كه‌ناڵی ( العراقیه‌ ) بووم زۆر دڵخۆش
بووم كاتێك كه‌ وتیان یاریزانێكی یانه‌ی ( نه‌جه‌ف ) پێكانی هه‌یه‌ به‌ڵام داخی ئێوه‌نازانم چی له‌
دڵی من هه‌یه‌ به‌س نایڵێم هه‌ڵی ده‌گرم (( داوای لێبوردن ئه‌گه‌ر ئه‌و په‌یامه‌م نوسی ))
چونكه‌ به‌ڕاستی 100% هه‌قی خۆمه‌ و ئێستاش ئه‌گه‌ر له‌به‌ر دڵی ئێوه‌نه‌بێت ده‌ڵێم
هه‌ولێر بدۆڕی پێم ئاساییه‌ به‌ڵام له‌به‌ر خاتری ئێوه‌و خۆشه‌ویستی ئێوه‌ ده‌ستم شكاوه‌ .

کاک ئاسۆ مه‌به‌ستت ئه‌وه‌یه‌ که‌ سه‌رهه‌نگ گۆلجی سه‌ره‌کی نیه‌ له‌ یاریه‌که‌
زۆر ئاسایه‌ با احمه‌د علی گۆلجی بی مهیم ئه‌وه‌یه‌ یاریه‌که‌ ببه‌ینه‌وه‌
کوری باش ئه‌توو هه‌ولیری ده‌بی دوعاش بۆ هه‌ولیر بکه‌ی

29

[size=16]ڕاسته‌ به‌ڵام بۆ چی ئه‌مه‌یان له‌ بیر كرد دووساڵ له‌سه‌ر یه‌ك كاكه‌ سه‌رهه‌نگ نازناوه‌كه‌ی بۆیانه‌ی هه‌ولێر به‌ده‌ست هێنا من لێره‌ دا ئه‌توانم بڵێم 50% كاكه‌ سه‌رهه‌نگ ئه‌وه‌ی تر یاریزانه‌كان بوو بۆ بۆ بۆ له‌یاد بكه‌ین وه‌ڵا دڵم زۆۆۆۆۆۆۆۆۆۆر به‌وه‌ توند بوه‌ ڕاسته‌ حه‌زده‌كه‌ین بۆجاری سێیه‌م له‌ مێژوو ببێته‌ پاڵه‌وان به‌ڵام ئه‌م ساڵیش وه‌ك ساڵانی تر نیم بۆ هاندانی یانه‌ی هه‌ولێر
ئینشالله‌ بۆندێكی له‌یانه‌یه‌كی ئه‌وروپی بۆ دێت و یانه‌ی هه‌ولێر جێده‌هێڵێت وه‌ هه‌رده‌م كاكه‌ سه‌رهه‌نگ یانه‌ی هه‌ولێری به‌ره‌و نازناوه‌كان بردوه‌ ده‌بێت یانه‌ی هه‌ولێر ئه‌مه‌ له‌یاد نه‌كات
یانه‌ی هه‌ولێر خاوه‌ن باشترین سێ گۆڵچی بوو ( سه‌رهه‌نگ و دیدار و سه‌ردار ) ئه‌حمه‌د عه‌لی بۆچی ؟؟؟؟ ته‌نها ئه‌وه‌یه‌ ڕاهێنه‌ری گۆڵچیانی یانه‌ی هه‌وڵێر عه‌ره‌به‌ بۆیه‌ (( ببوره‌ زۆر توڕه‌ دیارم big_smile )[/size])
مه‌به‌ستم به‌رگری كردنه‌ له‌ كاكه‌ سه‌رهه‌نگ سارا خان هیچ مه‌به‌ستێكی ترم نیه‌ هیوادارم لێم توڕه‌نه‌بی دڵنیات ده‌كه‌مه‌وه‌ نازناوه‌كه‌ له‌هه‌ولێر ده‌رناچێت په‌نا به‌خوا

30

پاشی کاکه‌ سه‌رهه‌نگ هه‌موویان با بچنه‌وه‌ مارێ هاها
دیاره‌ سه‌ر هه‌نگتان بیر نایه‌ت چ به‌ گریه‌کی له‌ یانه‌ی هه‌ولێر ده‌کرد

به‌راستی ئه‌گه‌ر ئه‌و گۆلچی سه‌ره‌کی نه‌ بێت جێی گومان ئه‌ بێت که‌ هه‌لێر .......نالێم هاها

31

Aso_HawlerY نووسی:

[size=16]ڕاسته‌ به‌ڵام بۆ چی ئه‌مه‌یان له‌ بیر كرد دووساڵ له‌سه‌ر یه‌ك كاكه‌ سه‌رهه‌نگ نازناوه‌كه‌ی بۆیانه‌ی هه‌ولێر به‌ده‌ست هێنا من لێره‌ دا ئه‌توانم بڵێم 50% كاكه‌ سه‌رهه‌نگ ئه‌وه‌ی تر یاریزانه‌كان بوو بۆ بۆ بۆ له‌یاد بكه‌ین وه‌ڵا دڵم زۆۆۆۆۆۆۆۆۆۆر به‌وه‌ توند بوه‌ ڕاسته‌ حه‌زده‌كه‌ین بۆجاری سێیه‌م له‌ مێژوو ببێته‌ پاڵه‌وان به‌ڵام ئه‌م ساڵیش وه‌ك ساڵانی تر نیم بۆ هاندانی یانه‌ی هه‌ولێر
ئینشالله‌ بۆندێكی له‌یانه‌یه‌كی ئه‌وروپی بۆ دێت و یانه‌ی هه‌ولێر جێده‌هێڵێت وه‌ هه‌رده‌م كاكه‌ سه‌رهه‌نگ یانه‌ی هه‌ولێری به‌ره‌و نازناوه‌كان بردوه‌ ده‌بێت یانه‌ی هه‌ولێر ئه‌مه‌ له‌یاد نه‌كات
یانه‌ی هه‌ولێر خاوه‌ن باشترین سێ گۆڵچی بوو ( سه‌رهه‌نگ و دیدار و سه‌ردار ) ئه‌حمه‌د عه‌لی بۆچی ؟؟؟؟ ته‌نها ئه‌وه‌یه‌ ڕاهێنه‌ری گۆڵچیانی یانه‌ی هه‌وڵێر عه‌ره‌به‌ بۆیه‌ (( ببوره‌ زۆر توڕه‌ دیارم big_smile )[/size])
مه‌به‌ستم به‌رگری كردنه‌ له‌ كاكه‌ سه‌رهه‌نگ سارا خان هیچ مه‌به‌ستێكی ترم نیه‌ هیوادارم لێم توڕه‌نه‌بی دڵنیات ده‌كه‌مه‌وه‌ نازناوه‌كه‌ له‌هه‌ولێر ده‌رناچێت په‌نا به‌خوا

[size=24]ده‌ی ده‌ی کاک ئاسۆ یه‌کجار ئاوا توره‌ش مه‌به‌ به‌ینی خۆمان بیت لیت ده‌ترسیم:D که‌ توره‌ دیاری
سه‌رهه‌نگ بیت یان احمد یان دیدار هیج کیشه‌یه‌ک نیه‌ موهیم ئه‌وه‌یه‌ که‌ گۆله‌که‌ به‌ خاوینی راگرن
تا کۆتایی یاریه‌که‌
راسته‌ کاک سه‌رهه‌نگ ده‌وریکی سه‌ره‌کی هه‌بووه‌ له‌ بردنه‌وه‌ی هه‌ولیر به‌لام رۆلی احمد سلاح یش
نابیت له‌ یاد بکریت که‌ دوو یاری کۆتاییه‌ ئیمه‌ به‌ گۆلی ئه‌و هیرش به‌ره‌ به‌توانایه‌ ده‌به‌ینه‌وه‌
ئینشا ئه‌له‌ له‌و نیهایه‌ش هه‌ر ده‌به‌ینه‌وه‌
ئه‌گه‌ر هه‌ولیر بردیه‌وه‌ ئینشائه‌له‌ له‌کاتی ئاهه‌نگ گیران له‌ هه‌ر شوینیکی هه‌ولیر بیت تۆم دیت
1 کریمستی سارد ساردت بۆ ده‌کرم تا جاریکی تر توره‌ نه‌بی big_smile
برای گه‌وره‌می کاک ئاسۆی به‌ریز[/size]

32

[size=16]سلاو بۆ ئیوه‌ به‌راستی وه‌كو بردنه‌وه‌ ان شاءالله ده‌باته‌وه‌ به‌لام باوه‌ربكه‌ن ئه‌كه‌ر ئه‌مسال یانه‌ی هه‌ولیر بباته‌وه‌ سالی داهاتوو نایه‌لن یه‌ك یاریزانی كورد له‌هه‌ولیر بمینی...ئه‌وه‌ نیه‌ سرهنگ و صلاح و شوان نهائیان بو هه‌ولیر هیناوه‌ كه‌جی احمد علی و احمد صلاح و لوئه‌ی صلاح وا لی ی ئه‌خۆن ...قه‌ینا عافیه‌تیان بی جونكه‌ خه‌تای ئه‌وان نیه‌.... ئه‌و كوردپه‌روه‌ره‌و پالپشتیوانه‌ی خه‌مخوره‌ی یاریزانه‌ كورده‌كانی هه‌ولیر مه‌به‌ستم به‌ریز كاكه مه‌لایه‌!!!!خوا به‌عه‌مه‌لی خوی له‌كه‌ل بكا...ئاخر ئیمه‌ دلمان به‌چ خۆش بی یانه‌كه‌مان ناوی نادی اربیله و مالپه‌ره‌كه‌ی به‌زمانی عه‌ره‌بیه‌و كاپتنمان عه‌ره‌به‌ .ئایا باشتر نیه‌ ملعبیك له‌بغداد دروست بكه‌ن به‌یه‌كجاری بجنه‌ ئه‌وی یاخود یاریكای شهید فره‌نسو هه‌ریری هه‌زار ره‌حمه‌تی لیبی ئه‌كه‌ر ئه‌و بمابایه‌ ئیستا ئه‌و كوردانه‌ ئاوا بی ناز نه‌ده‌كه‌وتن و ئه‌و گورگانه‌ش نه‌ده‌كه‌وتنه‌ گیانی یاریزانه‌ كورده‌كانمان...یاریگای شه‌هید فره‌نسو ناوی بگورن بو ناوی احمد صلاح یاخود هه‌رناویكی تر كه‌ عه‌ره‌بی بی جونكه‌ نه‌وه‌ك یاریزانه‌ عه‌ره‌به‌كان ناوی شه‌هید فره‌نسویان له‌سه‌ر ده‌می گران بی....به‌لام چی بكه‌ن به‌ده‌ستی خۆمان نیه‌ به‌وه‌ دلی خومان ئه‌ده‌ینه‌وه‌ كه‌هیچ نه‌بی شاری خومانه‌...ان شاءالله هه‌ولیر ئه‌یباته‌وه‌ ....زوور سوپاس [/size]

قل بما شئت في مسبة عرضي      فسكوتي عن اللئيم جــــــــواب
مــــــــا أنا عـــــادم الجواب ولكن       ما على الأسد أن تجاب الكلاب

33

smackdawn نووسی:

پاشی کاکه‌ سه‌رهه‌نگ هه‌موویان با بچنه‌وه‌ مارێ هاها
دیاره‌ سه‌ر هه‌نگتان بیر نایه‌ت چ به‌ گریه‌کی له‌ یانه‌ی هه‌ولێر ده‌کرد

به‌راستی ئه‌گه‌ر ئه‌و گۆلچی سه‌ره‌کی نه‌ بێت جێی گومان ئه‌ بێت که‌ هه‌لێر .......نالێم هاها

فه‌رقی نیه‌ منیش حه‌زم ده‌کرد سه‌رهه‌نگ بیت
به‌س جیبکه‌م به‌ده‌ست من نیه‌ به‌س جیاوازیه‌کی واش
نابینم له‌ نیوان گۆلجیه‌که‌نی هه‌ولیر

34

زۆر ســـــــــوپاس  بۆ كرێمستیه‌كه‌ ئه‌وه‌ وا دابنێ خواردم به‌ڵام من ( له‌وزه‌‌تێن )ــم هه‌یه‌ yikes به‌س قه‌ینا له‌به‌ر خاتری تۆهه‌ر ئه‌ی خۆم
سارا خان ئه‌گه‌ ئاهه‌نگ بكرێت له‌هه‌ولێر دێیت بۆ ئاهه‌نگه‌كه‌ ؟؟؟ 

35

Aso_HawlerY نووسی:

زۆر ســـــــــوپاس  بۆ كرێمستیه‌كه‌ ئه‌وه‌ وا دابنێ خواردم به‌ڵام من ( له‌وزه‌‌تێن )ــم هه‌یه‌ yikes به‌س قه‌ینا له‌به‌ر خاتری تۆهه‌ر ئه‌ی خۆم

[size=16]به راست ئه مه چی یه؟؟؟؟

كرێمستیه‌كه:(

[/size]

36

بحر العلوم نووسی:

[size=16]سلاو بۆ ئیوه‌ به‌راستی وه‌كو بردنه‌وه‌ ان شاءالله ده‌باته‌وه‌ به‌لام باوه‌ربكه‌ن ئه‌كه‌ر ئه‌مسال یانه‌ی هه‌ولیر بباته‌وه‌ سالی داهاتوو نایه‌لن یه‌ك یاریزانی كورد له‌هه‌ولیر بمینی...ئه‌وه‌ نیه‌ سرهنگ و صلاح و شوان نهائیان بو هه‌ولیر هیناوه‌ كه‌جی احمد علی و احمد صلاح و لوئه‌ی صلاح وا لی ی ئه‌خۆن ...قه‌ینا عافیه‌تیان بی جونكه‌ خه‌تای ئه‌وان نیه‌.... ئه‌و كوردپه‌روه‌ره‌و پالپشتیوانه‌ی خه‌مخوره‌ی یاریزانه‌ كورده‌كانی هه‌ولیر مه‌به‌ستم به‌ریز كاكه مه‌لایه‌!!!!خوا به‌عه‌مه‌لی خوی له‌كه‌ل بكا...ئاخر ئیمه‌ دلمان به‌چ خۆش بی یانه‌كه‌مان ناوی نادی اربیله و مالپه‌ره‌كه‌ی به‌زمانی عه‌ره‌بیه‌و كاپتنمان عه‌ره‌به‌ .ئایا باشتر نیه‌ ملعبیك له‌بغداد دروست بكه‌ن به‌یه‌كجاری بجنه‌ ئه‌وی یاخود یاریكای شهید فره‌نسو هه‌ریری هه‌زار ره‌حمه‌تی لیبی ئه‌كه‌ر ئه‌و بمابایه‌ ئیستا ئه‌و كوردانه‌ ئاوا بی ناز نه‌ده‌كه‌وتن و ئه‌و گورگانه‌ش نه‌ده‌كه‌وتنه‌ گیانی یاریزانه‌ كورده‌كانمان...یاریگای شه‌هید فره‌نسو ناوی بگورن بو ناوی احمد صلاح یاخود هه‌رناویكی تر كه‌ عه‌ره‌بی بی جونكه‌ نه‌وه‌ك یاریزانه‌ عه‌ره‌به‌كان ناوی شه‌هید فره‌نسویان له‌سه‌ر ده‌می گران بی....به‌لام چی بكه‌ن به‌ده‌ستی خۆمان نیه‌ به‌وه‌ دلی خومان ئه‌ده‌ینه‌وه‌ كه‌هیچ نه‌بی شاری خومانه‌...ان شاءالله هه‌ولیر ئه‌یباته‌وه‌ ....زوور سوپاس [/size]

تکاتان لیده‌که‌م واز له‌م قسانه‌ بینن من هیج جیاوازیه‌ک نابینم له‌ نیوان یاریزانانی هه‌ولیر
ئه‌وه‌نده‌ی کاک ئه‌حمه‌د سلاح خزمه‌تی به‌ هه‌ولیر کردوه‌ کی وه‌ک ئه‌ خزمه‌تی کردووه‌  به‌سه‌
تاکه‌ی منیش حه‌ز ده‌که‌م زۆربه‌ی یاریزانان کورد بن به‌لام من بلیم جی که‌ ئه‌مه‌ پیک هاته‌ی هه‌ولیره‌
به‌لام برا به‌ریزه‌که‌م ئه‌وه‌ جه‌ند سالیکه‌ ناوی هه‌ولیر بویته‌ هه‌ولیر ده‌نا هه‌ر ئه‌ربائیلۆ بوو ئینجا بووه‌ هه‌ولیر
ئیستا له‌ میژوو له‌ روی سیاسی و وه‌رزشی هه‌ر ئه‌ربیله‌ ئینشا ئه‌له‌ کاسه‌که‌ش هه‌ر بۆ خۆمانه‌
به‌راستی زۆر پیم سه‌یره‌ ئه‌گه‌ر یه‌کیک وه‌رزشوان بیت باسی یاریزانی کوردو عه‌ره‌ب بکات

37

Aso_HawlerY نووسی:

بیگومان من له‌ هه‌مو ئاهه‌نگه‌کانی یانه‌ی هه‌ولیر به‌ژداری ده‌که‌م
هه‌ولیر بباته‌وه‌ ئه‌من نه‌جمه‌ ئاهه‌نگ ئه‌وه‌ هه‌ر نابیت

38

vive نووسی:
Aso_HawlerY نووسی:

[size=16]به راست ئه مه چی یه؟؟؟؟

كرێمستیه‌كه:(

[/size]

sad:(

39

[size=24][size=24]وایه‌ احمد صلاح خزمه‌تی كردوه‌ به‌لام خو به‌خورایی نه‌بوه‌ ئه‌وه‌ نیه‌ جه‌ندین زه‌وی و خانوی دروست كردوه‌ كه‌جی یاریزانه‌ كورده‌كان هیج!!!....دوایی ئیوه‌ بو به‌س ئه‌و كه‌سه‌ ئه‌بینن كه‌توپه‌كه‌ فریده‌داته‌ گول ...وا دامان نا احمد گولیكی كرد به‌لام سرهنگ 10 توبی هینایه‌وه‌ ئه‌گه‌ر 2 دانه‌ بجوابایه‌ گول ئه‌و كاته‌ گوله‌كه‌ی احمد صلاح بی نرخ ده‌بوو....دواتر تو ده‌لی احمد و سرهنگ هیج جیاوازیه‌كیان نیه‌ ببوره‌ من بیت ده‌لیم هه‌له‌ی جونكه‌ هه‌موو كه‌سیك ئه‌و راستیه‌ باش ئه‌زانن...سرهنك له‌ 18 یاری خولی عیراقی 7 گولی لیبوه‌ كه‌جی كاك احمد له‌9 یاری 7 گولی لیبوه‌ راسته‌ له‌وانه‌یه‌ له‌خواردنی گول وه‌كو یه‌ك بن!!!!!!به‌لام یاریه‌كانیان 2 هینده‌یه‌ .......دواتر عه‌ره‌ب وه‌فای نیه‌ نمونه‌:مسته‌فا كریم كه‌س نه‌یده‌زانی جیه‌ له‌یاری هه‌ولیر و اسماعیلی ناسرا كه‌جوه‌ مصر له‌كه‌شتیكی هه‌لبزارده‌ی عیراق گوتبویان مسته‌فا هه‌ولیر توی بی راگه‌یاند كه‌چی گوتبوی ئه‌و قۆنده‌ره‌یه‌ به‌هه‌موو كوردو ئالاكه‌شی!!!به‌س پاره‌ زوره‌ منه‌تیان به‌كورد نیه‌[/size]

40

بحر العلوم نووسی:

[size=24][size=24]وایه‌ احمد صلاح خزمه‌تی كردوه‌ به‌لام خو به‌خورایی نه‌بوه‌ ئه‌وه‌ نیه‌ جه‌ندین زه‌وی و خانوی دروست كردوه‌ كه‌جی یاریزانه‌ كورده‌كان هیج!!!....دوایی ئیوه‌ بو به‌س ئه‌و كه‌سه‌ ئه‌بینن كه‌توپه‌كه‌ فریده‌داته‌ گول ...وا دامان نا احمد گولیكی كرد به‌لام سرهنگ 10 توبی هینایه‌وه‌ ئه‌گه‌ر 2 دانه‌ بجوابایه‌ گول ئه‌و كاته‌ گوله‌كه‌ی احمد صلاح بی نرخ ده‌بوو....دواتر تو ده‌لی احمد و سرهنگ هیج جیاوازیه‌كیان نیه‌ ببوره‌ من بیت ده‌لیم هه‌له‌ی جونكه‌ هه‌موو كه‌سیك ئه‌و راستیه‌ باش ئه‌زانن...سرهنك له‌ 18 یاری خولی عیراقی 7 گولی لیبوه‌ كه‌جی كاك احمد له‌9 یاری 7 گولی لیبوه‌ راسته‌ له‌وانه‌یه‌ له‌خواردنی گول وه‌كو یه‌ك بن!!!!!!به‌لام یاریه‌كانیان 2 هینده‌یه‌ .......دواتر عه‌ره‌ب وه‌فای نیه‌ نمونه‌:مسته‌فا كریم كه‌س نه‌یده‌زانی جیه‌ له‌یاری هه‌ولیر و اسماعیلی ناسرا كه‌جوه‌ مصر له‌كه‌شتیكی هه‌لبزارده‌ی عیراق گوتبویان مسته‌فا هه‌ولیر توی بی راگه‌یاند كه‌چی گوتبوی ئه‌و قۆنده‌ره‌یه‌ به‌هه‌موو كوردو ئالاكه‌شی!!!به‌س پاره‌ زوره‌ منه‌تیان به‌كورد نیه‌[/size]

به‌لام نابیت ئه‌وه‌ش له‌بیر بکه‌یت پار سال هه‌ولیر که‌ جامه‌که‌ی هینا هه‌مو یاریزانه‌کان
وه‌ک یه‌ک خه‌لات کران به‌به‌ی جیاوازی
ئیمه‌ش واین که‌ ئه‌و یاریزانه‌ عه‌ره‌بانه‌ پیربون و ئیشمان پی نه‌ما ره‌وانی به‌غدایان ده‌که‌ینه‌وه‌
به‌لام ئیستا ئه‌حمه‌د سلاح وه‌ک کوری قه‌لاو مناره‌ وایه‌ من هیج جیاوازیه‌ی پی ناکه‌م له‌گه‌ل کوردیک

41

[size=24][size=24]وه‌لا من ناتوانم وه‌لامی هه‌موو قسه‌كانت بده‌مه‌وه‌.....ئه‌وه‌ی نه‌بی له‌مالان ئاگای نیه‌ له‌حالان....ریزم هه‌یه‌ بوت.....[/size][/size]

42

[mono][/mono][mono][/mono][size=24] بةراستى من لةكةل كاك ئاسودام خةتاى خؤمانة  ئةفين ئاسو ئةو روزة لةروزنامةيةك قسةيكى زور بةهيزى كردبوو
ووتبووى (((   ئيمة بيكانة بةرستين )))  من سةد لةسةد لةكةل ئةو قسةى ئةفين ئاسو دام
بوية دةليم راستة لة11 ياريزانى سةرةكى يةك كوردى تيانةبيت يارى بكات  ئةمة مانى جيية
يةكيك وةلامم بداتةوة [/size]

له شارستةى عيشوةى نازتا خوم ئامرازى ليكدةر بووم
           ئةى بؤ ئيستا ليت بووم بةكرى خؤ جاران هةر خوم بكةر بووم
http://www.kurdupload.com/images/0kyDJYu1316517362/______________________________________.jpg
    [email protected]