1

بابه‌ت: تاچه‌ند له‌ گه‌ل هینانی یاریزانی بیگانه‌ی ؟

[size=16]سلاو ئه‌ندامه‌ خۆشه‌ ویسته‌کانی یانه‌ی سه‌رهه‌نگ

وه‌ک هه‌مومان ده‌زانین گشت یانه‌ کانی کوردستان وا خه‌ریکه‌
ده‌سته‌ به‌ ده‌سته‌ یاریزانی ده‌ره‌وه‌ی کوردستان به‌ن رخیکی زۆر
راده‌ستی یانه‌کانیان ده‌که‌ن

ئایا به‌رای ئیوه‌ تاچه‌ند ئه‌م یانانه‌ سود له‌م یاریزانانه‌ وه‌ر ده‌گرن ؟ تاچه‌ند
ئه‌م یاریزانانه‌ خزمه‌ت به‌ یانه‌ کورده‌کان ده‌که‌ن ؟ تۆ چۆن ده‌روانیته‌ یاریزانه‌
بیگانه‌کان و تاچه‌ند پیت باشه‌ یاریزانی بیگانه‌ له‌ یانه‌که‌ت دا هه‌بیت ؟[/size]

2 (دەستکاری کراوە: كوران كةلارى 2009-09-16 22:03:57)

وه‌ڵام: تاچه‌ند له‌ گه‌ل هینانی یاریزانی بیگانه‌ی ؟

[mono][/mono][mono][/mono][mono][/mono][size=16] دةست خوش بيت بو ئةم بابةتة جوانة
بةراى من ئةكةر لةوولاتانى ئةوروباو برازيلى  بيت باشة بةلام لة ئةفريقايى باش نيية جونكة خومان ياريزانى باشمان هةية بةلام بايةخيان بينادةين 
ئينجا ئةوياريزانانة بارةيةكى خةياليان دةويت بة بوندكردن لةكةليان دا[/size]

له شارستةى عيشوةى نازتا خوم ئامرازى ليكدةر بووم
           ئةى بؤ ئيستا ليت بووم بةكرى خؤ جاران هةر خوم بكةر بووم
http://www.kurdupload.com/images/0kyDJYu1316517362/______________________________________.jpg
    [email protected]

3

سوپاس بۆ په‌یامه‌که‌ت

4

[size=16]من پێم باشه %60 یاریزانان بێگانه بن[/size]

[center][size=26]I ALWAYS TELL THE TRUTH EVEN WHEN I LIE[/center]
[/size][center]http://s9.postimg.org/4ssfgcxsv/cover.jpg[/center]

5

ده ست خؤش

گرنگ نى يه عه ره ب بيت يان غينى يان ئيرانى ...هتد
گرنگ ئاستى به رز بيت وخزمه تى هه ولير بكات زؤر به ى ئه ندامان واده بينم كه رقيان له ياريزانى عه ره به له كاتيكدا ده ليت من عيراقيم جمورى عيراقم باشه خؤعيراق ياريزانه كانى %95عه ره به كورد نى يه .قسه كان يه كترى ناگرن ته نها دژايه تى كردنى يانه ى هه وليره

.

.

.
[size=24]facebook[/size]

6

زۆر سوپاس بۆ په‌یامه‌کانتان
وه‌لا کاک رزگار قسه‌کانت زۆر زۆر ته‌واوه‌
گرینگ ئاست به‌رزی یاریزانه‌که‌یه‌
خۆزگه‌ هه‌مو هانده‌ریکی هه‌ولیر وه‌ک جه‌نابت بیریان
ده‌کرده‌وه‌

7

[size=16]ده‌ست خۆش سارا خان بۆ ئه‌و بابه‌ته‌،،،،
من له‌گه‌ڵ هێنانی یاریزانی بێگانه‌م به‌س له‌ حاڵه‌تێکدا ئه‌گه‌ر له‌ یاریزانه‌ کورده‌کان باشتر بوو،،،
نه‌وه‌ک یاریزانی وا ئه‌هێنن یاریزانه‌کانی خۆمان زۆر له‌وان باشترن که‌چی دوو جێم یاری به‌ بێگانه‌ ده‌کات و بگره‌ هه‌ندێ جار ده‌یکات به‌ کاپتنیش یاریزانه‌ کورده‌که‌ش
ئه‌بێت وه‌کو من و تۆ سه‌یری یاریه‌که‌ بکات من له‌گه‌ڵ ئه‌مه‌یان نیم ئه‌مه‌ ناهه‌قیه‌ به‌رامبه‌ر به‌ یاریزانی خۆمان،،،،
به‌ڵام ئه‌گه‌ر یاریزانه‌که‌ له‌ یاریزانه‌ کورده‌کان باشتر بوو زۆر ئاسایه‌ یاری پێبکات و بیهێنێته‌ یانه‌که‌ی.[/size]

http://www.kurdupload.com/images/y4Lf951392892665/sss.jpg

8

dast xosh bo am babata jwana har bjit mn lagal awam yarizani biani zortr bet boi xwlakan ba qawat bn sayri yanai hawler dhok pers bka la kurdstan anjamian basha awash agretawa ka yarizan akrn ama peshkawtna nak begana parsti riaza haqi ba awa nia aila abet yarizani xot yari bkat riaza awaia pesh bkawit awata yanai hawler la saitakani aurwpa ka batawa anusre adi ama hamu daskawta har bjit

http://kurdup.com/up/uploads/picture/c65a0d1240.jpg

9

به‌خوای ته‌ راده‌ێك باشه‌

چوونكه‌ دوه‌لیه‌ن ئاوایه‌

http://archive.sherwan.net/upload/1203867778.jpg

10

هێنانی یاریزانی بێگانه‌ به‌تایبه‌تی عه‌ره‌به‌كان له‌ 35 % بۆ به‌رژه‌وه‌ندی پاره‌ یاری ده‌كه‌ن وه‌ له‌ 50% بۆ ئه‌وه‌ دێن كه‌ بۆندێكیان له‌ ده‌ره‌وه‌ بۆبێت ڕاسته‌و خۆ بێ ئاوڕدانه‌وه‌ له‌ وه‌فای یانه‌كه‌ یانه‌ جێ ده‌هێڵن نمونه‌شمان زۆره‌ وه‌ له‌ 15 % زۆر كه‌متریش كه‌ ماون له‌به‌ر ئه‌وه‌ دێن كه‌ شاره‌كانی كوردستان بێ مه‌ترسیه‌ له‌ چاو شاره‌كانی تری عێراقی ئه‌گه‌رنا وابزانتم یه‌ك یاریزانی بیانی یاری بۆ یانه‌ كوردیه‌كان ناكه‌ن

ده‌ستت خۆش  بۆ ئه‌م ته‌وه‌ره‌ جوانه‌

11

رابه‌ر نووسی:

[size=16]ده‌ست خۆش سارا خان بۆ ئه‌و بابه‌ته‌،،،،
من له‌گه‌ڵ هێنانی یاریزانی بێگانه‌م به‌س له‌ حاڵه‌تێکدا ئه‌گه‌ر له‌ یاریزانه‌ کورده‌کان باشتر بوو،،،
نه‌وه‌ک یاریزانی وا ئه‌هێنن یاریزانه‌کانی خۆمان زۆر له‌وان باشترن که‌چی دوو جێم یاری به‌ بێگانه‌ ده‌کات و بگره‌ هه‌ندێ جار ده‌یکات به‌ کاپتنیش یاریزانه‌ کورده‌که‌ش
ئه‌بێت وه‌کو من و تۆ سه‌یری یاریه‌که‌ بکات من له‌گه‌ڵ ئه‌مه‌یان نیم ئه‌مه‌ ناهه‌قیه‌ به‌رامبه‌ر به‌ یاریزانی خۆمان،،،،
به‌ڵام ئه‌گه‌ر یاریزانه‌که‌ له‌ یاریزانه‌ کورده‌کان باشتر بوو زۆر ئاسایه‌ یاری پێبکات و بیهێنێته‌ یانه‌که‌ی.[/size]

[size=16]سوپاس بۆ په‌یامه‌که‌ت
بیگومان وایه‌ راهینه‌ر خۆی ده‌زانی
کی باشه‌ و کی خراپه‌ ئه‌گه‌ر یاریزانیکیش
باش نه‌بیت هیچ یانه‌یه‌ک مه‌جبور نیه‌ بیکری[/size]

12

گرنگ نى يه عه ره ب بيت يان غينى يان ئيرانى
گرنگ ئه‌وه‌یه‌  سبه‌ینێ کاس ببه‌ی ناڵێن یاریزانی بیانی کاسه‌که‌یانبر
ده‌ڵێن بۆ نموونه‌ .هه‌ولێر کاسه‌که‌ی برده‌وه‌...
وه‌کو یانه‌ی ئه‌نته‌ر 1 یاریزانی ئیتاڵی له‌خه‌تی 1نیه‌..
ده‌ست خۆش

13

سوپاس بۆ په‌یامه‌کانتان