1

بابه‌ت: » فلان كج بو فلان كورة دانراوة

سلاو هاوريان من ئةمرو بابةتيكم هةلزاردوة كةكفتو كوى تيا بكةين اويش دانانى كج بوخزم واتا ام كجةى ابيت هةندى جار هةر لةسةر لانكةية كةالين ايدةين بةكورة مامى يان خالى وةكاتى كةورة ابيت كجةكة كورةكةى بةدل نية يان خوى كورةكة كجةكةى ناوى امة وادةكات هةم كجةكة داخوازى نةجى جونكة خلك بيان الين كة اوكجة بو فلان كور دانراوة  دواى ئةوة رةنكة كجةكة زور لةجاوةروانى بيت لةهةمان كاتيش كورةكة نايةويت ايا ايوة راتا جية برامبةر ام بابةتةمن بيم واية هيج نية جكة لةبةفيرودانى عمرى كجةكةو كورةكة وتيك دانى خةونةكانيان

دایـکی،،،ئازیــــــزو،،،،هـه‌رده‌م،،له‌یـــــادم
به‌خه‌یاڵی،،،خۆم،،،هه‌موو،،،،کات،،،،له‌لاتم
تۆ،،،بڵێـی،،، ڕۆژێـــک،،،هه‌روه‌کو،،جــاران
به‌دیـداری،،تۆ،،،شـــادبـم،،،بابه گيــــان

2

وه‌ڵام: » فلان كج بو فلان كورة دانراوة

[size=16]ده ست خۆش بێت سیته‌ گیان به‌راستی ته‌وره رێكی زۆر گرینكه‌ ئه‌م ته‌وه ره‌یه‌
خۆی له خۆیا ئه‌مه كه‌لتوری باهوبابیرانمانه‌ كه‌ وایان كردوه كجی من ئه‌گه‌ر گه‌وره بوو بۆكوی تۆیه‌ یان بۆ فلانه‌ یان به پێجه‌وانه‌وه‌ كجه‌كه‌مان ئه‌دین به‌كوری تۆ یان كوری برایتی یان خوشكیتی یان كوری هاوریه كه‌ی ئه‌مشتانه‌مان زۆر گوی لی بوه وابزانم كه‌س نیه‌له‌مالی خۆی گوی له‌م قسانه‌نه‌بوبێت  به لام من به ش به حالی خۆم پێم باش نیه
جونكه به راستی زۆر زولم له خۆت و له خوشكو له برایه كانی خۆت ئه كه ی من یه ك نمونه تان بۆ ئه هینمه وه
برایه كم باوكم وتی ئه بیت ئه كجه ماره بكه ین برایه كه شم نه یتوانی قسه بكات له به رامبه ر باوكم لێمان ماره كرد باش ماركردن و خوتوبه و شتی وا زیرمان بۆ كرد هه موو شتیكمان پێك هینا رۆزبه رۆز برایه كه م به داماوی ئه بینی من هه ستم به شتیك كرد وتم برام وه ره بزانم كیشه ی تۆ جیه  وتی هیج منیش وتم برسیاریكت لی ئه كه م به راستی وه لامم بده وه وتی باش وتم ئه و زنه ی بۆمان ماره كردوی به دلته یان نا
وتی بروام بی بكه وه ك خوشكم وایه هیج دلم بۆی ناجیت
منیش یه كسه ر بریارم دا كه ئه م برۆسه یه هه‌لبوه شیته وه ئه خه ر لیره جاره ی ئه كریت به‌لام كه ببیته خیزانی كیشه كه گه وره تر ئه بیت
ئیستا كجه بۆ رئی خۆی كوره ش بۆ ریی خۆی كیشه كه م كۆتای پێ هێنا وا باشتر بو نه ك دوای كجه كه ش كه زانی شته كه وایه وتی منیش به و شیوه یه بێت رازی نیم  وابزان درێزم كرده وا داوای لێ بردون ئه كه م به‌س بروات هه‌بێت هه‌ر جه‌ند له‌سه‌ر ئه‌م بابه‌ته‌ بنوسی هێشتا هه‌ر كه‌مه‌ بۆیه‌ لێره‌وه‌ ئه‌لیم با خۆشك و برایه‌كانمان ئازاد بن هیجیتر به‌ته‌قالیدی كۆن نه رۆی گڤت به‌كه‌س نه‌ده‌ین بابۆخۆمان به‌ئازادی بزین

كاتێكی خۆت بۆتۆی گول سیته‌ گیان[/size]

[email protected]  http://www.kurdup.com/uploads/17663de57c.gif  [email protected]
http://i2.tagstat.com/image03/3/f0da/00bE051s_3q.gif
بگه‌ڕێه‌وه‌ ئه‌ی تووڕه‌ی جوان  هه‌تا جوانتر بی له‌ جاران
http://i128.photobucket.com/albums/p179/snowrebel13/diveders/butterflies.gif

3

ملازم حيدر نووسی:

[size=16]ده ست خۆش بێت سیته‌ گیان به‌راستی ته‌وره رێكی زۆر گرینكه‌ ئه‌م ته‌وه ره‌یه‌
خۆی له خۆیا ئه‌مه كه‌لتوری باهوبابیرانمانه‌ كه‌ وایان كردوه كجی من ئه‌گه‌ر گه‌وره بوو بۆكوی تۆیه‌ یان بۆ فلانه‌ یان به پێجه‌وانه‌وه‌ كجه‌كه‌مان ئه‌دین به‌كوری تۆ یان كوری برایتی یان خوشكیتی یان كوری هاوریه كه‌ی ئه‌مشتانه‌مان زۆر گوی لی بوه وابزانم كه‌س نیه‌له‌مالی خۆی گوی له‌م قسانه‌نه‌بوبێت  به لام من به ش به حالی خۆم پێم باش نیه
جونكه به راستی زۆر زولم له خۆت و له خوشكو له برایه كانی خۆت ئه كه ی من یه ك نمونه تان بۆ ئه هینمه وه
برایه كم باوكم وتی ئه بیت ئه كجه ماره بكه ین برایه كه شم نه یتوانی قسه بكات له به رامبه ر باوكم لێمان ماره كرد باش ماركردن و خوتوبه و شتی وا زیرمان بۆ كرد هه موو شتیكمان پێك هینا رۆزبه رۆز برایه كه م به داماوی ئه بینی من هه ستم به شتیك كرد وتم برام وه ره بزانم كیشه ی تۆ جیه  وتی هیج منیش وتم برسیاریكت لی ئه كه م به راستی وه لامم بده وه وتی باش وتم ئه و زنه ی بۆمان ماره كردوی به دلته یان نا
وتی بروام بی بكه وه ك خوشكم وایه هیج دلم بۆی ناجیت
منیش یه كسه ر بریارم دا كه ئه م برۆسه یه هه‌لبوه شیته وه ئه خه ر لیره جاره ی ئه كریت به‌لام كه ببیته خیزانی كیشه كه گه وره تر ئه بیت
ئیستا كجه بۆ رئی خۆی كوره ش بۆ ریی خۆی كیشه كه م كۆتای پێ هێنا وا باشتر بو نه ك دوای كجه كه ش كه زانی شته كه وایه وتی منیش به و شیوه یه بێت رازی نیم  وابزان درێزم كرده وا داوای لێ بردون ئه كه م به‌س بروات هه‌بێت هه‌ر جه‌ند له‌سه‌ر ئه‌م بابه‌ته‌ بنوسی هێشتا هه‌ر كه‌مه‌ بۆیه‌ لێره‌وه‌ ئه‌لیم با خۆشك و برایه‌كانمان ئازاد بن هیجیتر به‌ته‌قالیدی كۆن نه رۆی گڤت به‌كه‌س نه‌ده‌ین بابۆخۆمان به‌ئازادی بزین

كاتێكی خۆت بۆتۆی گول سیته‌ گیان[/size]

http://www.kurdupload.com/images/9AKd1349200352/564857_288881027887572_2144180606_n.jpg

4

[size=16]ده‌ستت خۆش بێ سیتا خان سه‌رکه‌توو بی ..
ته‌وه‌رێکی باشت هه‌ڵبژاردووه‌ تا گفتووگۆی له‌سه‌ر بکه‌ین ..
ئه‌وه‌ی تۆ باسی ده‌که‌ی زۆر راسته‌ له‌کۆمه‌لگه‌ی ئێمه‌ی کورد زۆر هه‌بوو به‌س ئێستا وابزانم ئه‌و شته‌ نه‌ماوه‌ ئه‌گه‌ر هه‌شبێ زۆر به‌که‌مییه‌ چونکه‌ ئێستا له‌جیهانێکی زۆر پێشکه‌توو داین ئه‌وه‌ی تۆ باسی ده‌که‌ی له‌ناو کوردان پێ ده‌لێن (بن پشک) ..
مه‌سه‌له‌ی زه‌واچ ئه‌گه‌ر له‌سه‌ر داوای هه‌ردولا نه‌بێ هه‌ردوولا به‌مه‌سه‌له‌ خۆشحال نه‌بن ئه‌و خێزانه‌ سه‌رکه‌توو نابێ ، له‌هه‌ندێ عه‌شیره‌ت هه‌ندێ شتی گه‌نده‌لی ماوه‌ وه‌ک ئه‌وه‌ی نابێ کچی خۆیان بده‌ به‌عه‌شیره‌تێکی تر ئیلا ده‌بێ هه‌مان عه‌شیره‌ت بێ ، ئه‌وه‌ش نه‌مێنێ باشه‌ ..
کاک مولازم ئه‌وه‌ی تۆ باسی ده‌که‌ی من برایه‌که‌ت تاوان بار ده‌که‌م چونکه‌ بۆ قسه‌ ناکات هه‌ندێ شت ئه‌گه‌ر شه‌رمی لێ بکه‌ی ژیانت تێک ده‌دات بۆیه‌ له‌هه‌ندێ مه‌سه‌له‌ نابێ شه‌رم هه‌بێ ئه‌و برایه‌ت شه‌رمی کردووه‌ قسه‌ی باوکت بشکێنێ بۆیه‌ خۆی بێ ده‌نگ کردووه‌ حه‌زیش نه‌کردووه‌ زه‌واج بکا له‌گه‌ل ئه‌و کچه‌ ..
هیوادارم هه‌موو که‌سێک له‌مه‌سه‌له‌ی زه‌واج شه‌رم نه‌کا چونکه‌ ئه‌و مه‌سه‌له‌یه‌ بۆ یه‌ک و دوو رۆژ نییه‌ ..
سه‌رکه‌توو بی سیتا خان .......
[/size]

ده‌ست خۆش

5

ده ست خؤش ته وه ريكى جوانه
ئه و دابونه ريته له كؤندا له ناو ميله تى
كوردا هه بوه ئه مه ش زياتر بؤ ئه وه بوكه
تا كچ يان هه ر بؤ خزمى خؤيان بيت و
نه يده ن به بيگانه هه ر چه نده ئيستا كه م
بؤته وه مه گه ر له لاديكان به كه مى مابيت
ده ست خؤش

.

.

.
[size=24]facebook[/size]

6

دةست خؤش سيتا كيان بؤ ئةم بابةتة جوانةت         بةراى من خوداو  بيغةمبةريش قبول ناكةن ئةوةندة  كوناهة هيوادارم  ئةم شتة نةمينيت  لة ناو  ئيمة دا

http://www.kurdzhin.info/up/uploads/images/kurdzhin-027317947e.gif