1

بابه‌ت: شیرین: بەلێ ماموستاگیان...!

مامۆستا بە توڕەیی دەفتەری فرێ دایە سەر مێزەکەو ھاواری کرد شیرین:
کچەکە کەمێک خوی کۆکردەوەو سەری شورکردەوەو بە ھێواشی خوی گەیاندە پێش مێزی ماموستاکەی و بە
دەنگێکی نزم وتی : بەلێ ماموستاگیان
مامۆستا کە زور تورە بوو وە چاوی بریبویە نێو چاوە مەزلومەکانی کچە بچوکەکە ھاواری کرد :
چەن جار پێم وتی وانەکانت بە خاوێنی بنووسە ھەموو دەفتەرەکەت رەش و خەت خەتی مەکە ؟ ئەو دەفتەرە چیە
شتی کۆنی تیایە ؟؟
سبەینێ دایکت لەگەڵ خوت دێنی تا لەبارەی خاوێنیت قسەی لەگەل بکەم.

شیرین لێوەکانی بزواند و دوو فرمێسکی لەسەر روومەتی سریەوەو بە ھێواشی وتی :
ماموستا دایکم نەخوشی سەرەتانی ھەیە بەلام باوکم وتی کوتایی مانگ پارەی کرێکاریم وەرئەگرم
ئەوکات دایکم ئەبەین بۆ نەخۆشخانە کە چیتر خوێن لە قورگی نەھێت.
دواتر دەتوانین بو خوشکە بچکولەکەم شیری وشک بکرین تا شەوان لە برسان نەگرێیت.
دوای ئەو باوکی بەرێزم ..بەلێنی بە من داوە کە ئەگەر پارەی بەشی کرد بو منیش دەفتەرێک بکرێت تا من ناچار
نەبم
دەفتەرە کۆنەکانی برام پاک بکەمەوەو وانەکانمی لەسەر بنوسم .
ئەوکات من بەلێن دەدەم وانەکانم بە خاوێنی بنوسم بێ ئەوەی ھیج ھەلەی تیابێت .......
مامۆستا گیان ئێستا داوای لێبوردنم ھەیە بەو شێوازەی ئێستا ناتوانم لەمە زیاتر پێشکەشی تۆی بەرێز کەم
مامۆستا جاوەکانی پرفرمێسک بوونەیتوانی جیتر گوێ لە شیرین بگرێت ھەستا جویە دەرەوە تا تێر گریا

بەرێزان زۆر جار ئێمە بریار لە شتێک ئەدەین بێ ئەوەی بیری لێبکەینەوە ..........................

ئه‌کرێ له‌ گه‌ڵ ئاسمان ڕێککه‌وین دوووباڵی ئه‌فسوناویم باتێ...تا بۆ لای بفڕم؟! ئه‌شێ ده‌ریا له‌ گه‌ڵما هه‌ند میهرابان بێت نه‌هێڵێ قوڵای بمخنکێنێ .شه‌پۆله‌کانیش ئارام کاته‌وه‌ ...تا له‌ لای له‌نگه‌ربگرم ئه‌وه‌ی که‌ ئاسته‌مه‌و ناکرێ ..ئه‌ی یار مه‌ودای نێوان...ڕۆحی من و دڵی تۆیه‌ نازانم چۆن هه‌نگاو بنێم و چۆن بیبڕم ؟!
http://www.lexilogos.com/keyboard/sorani.htm

2

وه‌ڵام: شیرین: بەلێ ماموستاگیان...!

وه‌لاهی زۆر راسته‌ به‌وخوایه‌ مامۆستایی ئێستاش زۆر بێ ئارامن واده‌زانن هه‌مووشتێکی خۆیان راسته‌ زۆربه‌یی مامۆستایی ئێستا مراحاتی ته‌له‌به‌ ناکه‌ن هه‌رقسه‌یی خۆیان پێ راسته‌ که‌چی زه‌ڕره‌ علمێکی نیه‌ من کچه‌ پلکێکم پار مامۆستا خۆیی لێ تووره‌کردو لێداوه‌ له‌و کاتیه‌وه‌ ناچێته‌وه‌ مه‌کته‌ب پۆلی 3 سه‌ره‌تاییشه‌ یانی مسته‌قبه‌لی خویندنی فه‌وتا!!

ده‌ستت خۆش چیرۆکێکی به‌مانابوو

[center] گه‌وره‌ بوون ئه‌و تابلۆیه‌ بوو كه‌ هیچ كام له‌و ڕه‌نگانه‌ى تێدا نه‌بوو كه‌ به‌ منداڵى خه‌ونم پێیانه‌وه‌ ده‌بیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنى......!!
[/center]

3

[size=22]ده‌ سته‌ كانت خۆش ماندونه‌بی خاتوون نیوه‌رۆ كه‌مێكم خوێنده‌وه‌ به‌ڵام ده‌رفه‌تم نه‌بوو
زۆر زۆر كاریگه‌ره‌ زۆر راستیشه‌
[/size]
[size=22]كاك كۆسره‌ت هه‌موو مامۆستایه‌ك نا به‌ڵام مامۆستای زۆریشمان هه‌یه‌ نه‌وه‌ك بێ ئارامن به‌ ڵكو بێتامن مراحاتی هیچ ناكات ته‌نها ئه‌یه‌وێ له‌ قوتابیه‌كه‌ رازی بیتن جا به‌هه‌ر جۆرێك بیتن...ئێمه‌ ئێستاش قوتابیمان هه‌یه‌ پۆلی6 سه‌ره‌تاییه‌ كه‌ ده‌مگوت پرچت بتراشه‌ ده‌یگوت مامۆستا باوكم معاشی وه‌رنه‌گرتیه‌ وه‌ربگری برچم ده‌تراشم منیش لێم دوو بتره‌ نه‌ده‌كرده‌وه‌ تا ئه‌و كاته‌ی پرچی ئه‌ تراشی[/size]

4

كاریگه‌ره‌ sad

[size=16]me In FaCeBooK[/size]
http://smn21.com/up/uploads/gif/90a0f9c2ac.gif
http://smn21.com/up/uploads/gif/447ff6b015.gif