1

بابه‌ت: بۆ به‌ڕێز به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی..تكایه گرنگی پێبده‌ن

سڵاو هاوڕێیان.. پێشنیارێكم هه‌یه ئه‌ویش كردنه‌وه‌ی به‌شی مۆبایله له یانه‌كه‌دا كه‌زۆرێكمان پێویستمان پێیه‌تی.
هیوادارم هاوڕێیانیش سه‌رنجی خۆیان ده‌ربڕن له‌سه‌ر بابه‌ته‌كه..سوپاستان ئه‌كه‌م

ژیان ئه‌وه نییه كه‌ده‌یگوزه‌رێنین،به‌ڵكو ئه‌وه‌یه كه‌بیریدێنینه‌وه‌ تاكو بیگێڕینه‌وه     "گابرێل گارسیا ماركێز"

2

وه‌ڵام: بۆ به‌ڕێز به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی..تكایه گرنگی پێبده‌ن

ڕاست ده‌که‌ی، به‌شی وێب داڕشتن زیاده‌ و ده‌بێت بکرێت به‌ مۆبایل بابه‌ته‌کانی به‌شه‌که‌ش ده‌گوازینه‌وه‌ به‌شی ئێنته‌رنێت.بژیت

بەداخەوە چیتر سەردانی ئەم یانەیە ناکەم.

3

ده ست خؤش
بيشنياريكى جوانه
هيوادارم به ريوبه رايه تى قبولى بكه ن

http://2upl.com/uploads/jpg/416e4c0289.jpg

4

پێشنیاره‌که‌ت زۆر جوانه‌ منیش له‌گه‌لتم هیوادارم بکرێته‌وه‌ .

Rawan_Sherwani نووسی:

ڕاست ده‌که‌ی، به‌شی وێب داڕشتن زیاده‌ و ده‌بێت بکرێت به‌ مۆبایل بابه‌ته‌کانی به‌شه‌که‌ش ده‌گوازینه‌وه‌ به‌شی ئێنته‌رنێت.بژیت

کاک ره‌وان به‌رای من پێویست ناکات به‌شی وێب دارشتن ره‌ش بکرێته‌وه‌ بۆ به‌شی مۆبایل به‌شی مۆبایلیش زیاد بکه‌ن با وێب دارشتنه‌که‌ش بمێنێت ،
به‌راستی ئه‌م یانه‌یه‌ پێویستی به‌وه‌یه‌ که‌ هێواش هێواش فراوانتر بکرێت ماده‌م یانه‌یه‌کی تایبه‌ت نیه‌ با هه‌موو جۆر به‌شێکی تێدا بێت . تۆ له‌وانه‌یه‌ له‌به‌ر ئه‌وه‌ ده‌ڵێێ به‌شی مۆبایل بچێته‌ شوێن به‌شی وێبدارشتن چونکه‌ زۆر سه‌ردانی ناکرێت . به‌ڵام ئێستا زۆر بابه‌تی نایابی تێدایه‌ میوان ببینێت سودی لێوه‌رده‌گرێت وه‌ رۆژێکیش دادێ که‌ ده‌ورێکی باش ببینێت له‌م یانه‌یه‌ . ئه‌مه‌ سه‌رنجی من .
چاومانی .

5

من وام پێ باشه‌ که‌ ئه‌و به‌شه‌ش هه‌بێ له‌ شوێنی وێبدارشتن....

ساده‌ترين به‌خشين !
ئه‌وه‌يه‌ كه‌ پێكه‌نين بخه‌يته‌ سه‌ر لێوى كه‌سانێك ،
كه‌ بيرى پێكه‌نين ئه‌كه‌ن . . .

6

Rawan_Sherwani نووسی:

کاک ره‌وان به‌رای من پێویست ناکات به‌شی وێب دارشتن ره‌ش بکرێته‌وه‌ بۆ به‌شی مۆبایل به‌شی مۆبایلیش زیاد بکه‌ن با وێب دارشتنه‌که‌ش بمێنێت ،
به‌راستی ئه‌م یانه‌یه‌ پێویستی به‌وه‌یه‌ که‌ هێواش هێواش فراوانتر بکرێت ماده‌م یانه‌یه‌کی تایبه‌ت نیه‌ با هه‌موو جۆر به‌شێکی تێدا بێت . تۆ له‌وانه‌یه‌ له‌به‌ر ئه‌وه‌ ده‌ڵێێ به‌شی مۆبایل بچێته‌ شوێن به‌شی وێبدارشتن چونکه‌ زۆر سه‌ردانی ناکرێت . به‌ڵام ئێستا زۆر بابه‌تی نایابی تێدایه‌ میوان ببینێت سودی لێوه‌رده‌گرێت وه‌ رۆژێکیش دادێ که‌ ده‌ورێکی باش ببینێت له‌م یانه‌یه‌ . ئه‌مه‌ سه‌رنجی من .
چاومانی

کاک عمر که‌ ده‌لێم به‌شی وێب دارشتن نه‌مێنێت مه‌به‌ستم بابه‌ته‌کانی نه‌بوو! بابه‌ته‌کانی ده‌گوازینه‌وه‌ به‌شی ئێنته‌رنێت و بابه‌ته‌ نایابه‌کان جێگیریش ده‌که‌ین. به‌هۆی زۆری به‌شه‌وه‌ وام ووت.
بژیت.

ته‌مام ئابێ کوت پێ باشه‌ با وابێ.
رێزم بۆتۆ .

7

ته‌مام ئابێ کوت پێ باشه‌ با وابێ.
رێزم بۆتۆ .

دواتر قسه‌ی له‌سه‌ر ده‌که‌ین و بۆچوونه‌که‌ت له‌به‌ر چاو ده‌گرین:)

بەداخەوە چیتر سەردانی ئەم یانەیە ناکەم.

8

[center][size=19]پێشنیاره‌كانتان زۆر جوان و گونجاوبوون به‌شی مۆبایلیش زۆر پێویست بوو .

له‌سه‌ر پێشنیاری كاك هه‌رمان هه‌ڵساین به‌ كردنه‌وه‌ی به‌شی " مۆبایل "
هه‌روه‌ها له‌سه‌ر پێشنیاری كاك ڕه‌وان بڕیارماندا به‌ لادانی به‌شی " وێب داڕشتن " تێكه‌ڵ كرا له‌گه‌ڵ‌ ئینته‌رنێت .
[/size][/center]

9

smile

10

زۆر سوپاس بۆ به‌ڕێز كاك ئاسۆ و گشت هاوڕێ به‌ڕێزه‌كان...سه‌ركه‌وتوو بن

ژیان ئه‌وه نییه كه‌ده‌یگوزه‌رێنین،به‌ڵكو ئه‌وه‌یه كه‌بیریدێنینه‌وه‌ تاكو بیگێڕینه‌وه     "گابرێل گارسیا ماركێز"